Розв’язання задачі дифракції на діелектричному клині, розміщеному між металевими плоскостями, методом часткових областей
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.13-22Ключові слова:
дифракція, метод часткових областей, матриця розсіювання, пристрої з мікромеханічним керуваннямАнотація
В роботі обговорюється розв'язання задачі дифракції на діелектричному клині, розміщеному між металевими плоскостями методом часткових областей. Задача зведена до системи інтегральних рівнянь Фредгольма першого роду, котра розв'язана методом Галеркіна. За рахунок невисокого порядку системи лінійних алгебраїчних рівнянь розрахункова процедура більш ефективна, ніж у методі кінцевих елементів та кінцевих різностей у часовій області. Розрахована многомодова матриця розсіювання може бути використана для моделювання пристроїв, що мікромеханічно перестроюються
Посилання
Mansour R. High-Q tunable dielectric resonator filters / R. Mansour // IEEE Microwave Magazine.—2009.—Vol.10.— pp.84— 98.
Yun T. Piezoelectric-transducer-controlled tunable microwave circuits / T. Yun, K. Chang // IEEE Trans. Microwave Theory Tech.—2002.—Vol.50.— №5.— pp. 1303— 1310.
Перестраиваемые СВЧ устройства с электромеханическим управлением / Ю.М. Поплавко, В.И. Молчанов, В.М. Пашков и др. // Техника и приборы СВЧ. — 2009. —№1. — С.49— 59.
Егоров Ю.В. Частично заполненные прямоугольные волноводы / Ю.В. Егоров.–М.: Сов. радио, 1967. – 216 с.
Руда Н.А. Электродинамический анализ волноводно-диэлектрического фазо-вращателя / Н.А. Руда, Ю.В. Прокопенко, Ю.М. Поплавко // Электроника и связь. — 2011. — №2(61). — С.46-51.
Brooky G.N. Field behaviour near anisotropic and multidielectric edges / G.N. Brooky, M.Z. Kharadly // IEEE Trans. —1977. — Vol.AP-25. —№4. — pp.571— 575.
Линии передачи сложных сечений / Г.Ф. Заргано, А.М. Лерер, В.П. Ляпин, Г.П. Синявский; под ред. В.С. Михалевского. – Ростов: Издательство Ростовского уни-верситета, 1983. – 320с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.