Імпеданс пласкої котушки індуктивності
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.53-59Ключові слова:
модель пласкої котушки індуктивності, повний імпеданс, добротність котушки, скін-ефект, дискретне перетворення ХанкеляАнотація
Наведено підхід для аналітичного розрахунку котушок індуктивності у вільному просторі. Як приклад розроблено математичну модель вихрострумового перетворювача у вигляді пласкої спіралеподібної котушки індуктивності у вільному просторі, яка дозволяє розрахувати повний імпеданс котушки з урахуванням скін-ефекту у провіднику, оцінити її добротність. Модель отримана застосуванням дискретного за просторовими координатами перетворення Ханкеля, що дозволило суттєво скоротити затрати машинного часу на розрахунок та припущеннями стосовно функції розподілу струму в провіднику. Функцію розподілу запропоновано з огляду на зворотність явищ у природі, тобто явище створення електромагнітним полем певного розподілу струму в електропровідному середовищі аналогічне явищу створення такого ж електромагнітного поля в не електропровідному середовищі таким же розподілом струму в електропровідному середовищі. Проведено розрахунок повного імпедансу та добротності котушки на частоті 1 Мгц та, для порівняння, за постійного струму розраховано її опір
Посилання
Leonov G. V. Automation of the amplitude measurement process of ultrasonic oscil-latory systems irradiating surface. Biysk. / G. V. Leonov, V. N. Khmelev, I. I. Savin // 6th In-ternational siberian workshop and tutorial EDM’2005, session II, july 1 – 5, ERLAGOL, p.64-67.
Неразрушающий контроль и диагностика: Справочник / [ В. В. Клюев, Ф. Р. Соснин, А. В. Ковалев и др. ]; под ред. В. В. Клюева. 3-е изд., испр. и доп. – М.: Маши-ностроение, 2005. – 656 с. – ISBN 5-217-03300-2.
Юсеф Али Исследование и разработка микропроцессорного малогабаритного широкодиапазонного измерителя параметров комплексного сопротивления: дис. … кандидата техн. наук: спец. 05.11.05 / Юсеф Али. – К., 1994. – 187 с.
Немцов М.В. Справочник по расчету параметров катушек индуктивности. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Энергоатомиздат, 1989. – 192 с. – ISBN 5-283-00534-8.
Калантаров П.Л., Цейтлин Л.А. Расчет индуктивностей: Справочная книга. – 3-е изд., перераб. и доп. Л.: Энергоатомиздат. Ленингр. отд-ние, 1986. – 488 с.: ил.
Zakrevskyi O. F. Eddy-current probe for conductive objects displacement in space measurement. Scientific proceedings. – 2011, – № 1(121), p. 28-31
Закревський О.Ф. Вплив скінченності габаритів об’єкту на внесений імпеданс вихрострумового сенсору. Матеріали конференції. 16 Міжнародна науково-технічна конференція «Електромагнітні та акустичні методи неруйнівного контролю матеріалів та виробів ЛЕОТЕСТ-2011», Львів – 2011, стр. 105-108.
Зернов Н.В. Теория радиотехнических цепей: Издание 2-е, переработ. и доп., / Зернов Н.В., Карпов В.Г. – Л., «Энергия», 1972. – 816 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.