Порівняння часу оптимізації кіл для різних стратегій структурного базису
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.48-55Ключові слова:
оптимізація аналогових кіл, теорія управління, керуючий вектор, оптимальний алгоритм проектування, функція Ляпунова процесу проектуванняАнотація
Методологія проектування аналогових кіл, розроблена раніше на основі застосування теорії управління, дозволяє використовувати важливі поняття і результати цієї теорії. Функція Ляпунова, визначена для процесу оптимізації електронного кола, з ’явилася плідною характеристикою, що дозволяє порівнювати різні стратегії оптимізації. При цьому поведінка спеціальної функції, що є логарифмом від функції Ляпунова, добре корелює з повним процесорним часом оптимізації кола і тому дозволяє вибрати найкращі стратегії оптимізації в сенсі мінімального процесорного часу.Посилання
Rizzoli V., Costanzo A., Cecchetti C. Numerical optimization of broadband nonlinear microwave circuits // IEEE MTT-S Int. Symp.– 1990.– Vol. 1.– P. 335–338.
Ochotta E.S., Rutenbar R.A., Carley L. R. Synthesis of High-Performance Analog Circuits in ASTRX/OBLX // IEEE Trans. on CAD.– 1996.– Vol.15, № 3.– P. 273–294.
Земляк А.М. Проектирования аналоговых цепей методами теории управления. I. Теория // Изв. вузов: Радиоэлектроника.– 2004.–Т. 47, № 5.– С. 18–28.
Земляк А.М. Проектирования аналоговой системы как управляемый динамический процесс // Нелинейный мир.– 2006.– № 11.– С. 609–618.
Земляк А.М. Анализ динамических характеристик процесса проектирования аналоговых цепей. // Радиоэлектроника.– 2007.– Т. 50, № 11.– С. 26–35. (Изв. вузов).
Земляк А.М. Сравнительный анализ функции Ляпунова различных стратегий проектирования аналоговых цепей. // Изв. вузов: Радиоэлектроника.– 2008.– Т. 51, № 5.– С. 3–11.
Massobrio G., Antognetti P. Semiconductor Device Modeling with SPICE.– N.Y.: Mc. Graw-Hill, Inc.– 1993.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.