Вузькосмуговий модуляційний радіометр - спектроаналізатор
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.111-117Ключові слова:
широкосмуговий сигнал, модуляційне перетворення, радіометр, спектроаналізатор, дзеркальний канал, вузькосмуговий фільтрАнотація
В статті розглянута структурна схема автоматизованого вузько смугового радіометра – спектроаналізатора з гетеродинним перетворенням для дослідження сигналів суцільного спектра . Особливістю розробленого пристрою є можливість придушення сигналів дзеркального каналу та автоматизоване переналагоджування (сканування) в діапазоні робочих частот. Розроблена схема забезпечує підвищення швидкодії за рахунок використання мікропроцесорного управління та точності і чутливості аналізу швидкоплинних процесів, оскільки результат вимірювання не залежить від рівня власних шумів приймальної антени і радіометричного каналу перетворення вхідного сигналу.Посилання
Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф., Манойлов В.Ф. и др. Микроволновая радиометрия физических тел и биологических объектов. – Жит-р.: Вид. «Волынь», 2003- 408с.
Куценко В.П., Скрипник Ю.А., Трегубов Н.Ф., Шевченко К.Л., Яненко А.Ф., Методы и средства СВЧ- радиометрии- Донецк.: ІПШІ ”Наука і освіта “, 2011 – 324с.
Патент України №48597, МПК G01R29/08 / Пристрій для вимірювання спектральної щільності потужності низько інтенсивних електромагнітних випромінювань/ Ю.О.Скрипник, О.П.Яненко,О.А.Ваганов; Опубл. 25.03.2010 р., Бюл. № 6. – 5 с.
Гаевский В.С.,Мешков Ю.В., Туз А.Д. Две модели медицинского радиотермометра / Матер. 20-й межд. конф. “КрыМиКо”, т. 2, Севастополь.:-2010- С.1157-1158
www.betatvcom.dn.ua (YIG-tuned filter)
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.