Програмно-апаратний комплекс дослідження енергоспоживання промислового підприємства
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.149-157Ключові слова:
облік електроенергії, енергозбереження, автоматизовані системи комерційного обліку електроенергіїАнотація
В даній статті розглянуто основні принципи побудови та можливості програмно-апаратного комплексу обліку електроенергії «РПС-Дніпро». Основне призначення комплексу – зчитування ряду параметрів трьохфазної промислової електромережі, розрахунок значень активної та реактивної додатної та від‘ємної потужності для кожної фази, коефіцієнту потужності та струму на нейтралі. За розрахованими даними та побудованими графіками є можливість робити ви-сновки щодо енергоспоживання та енергозбереження об‘єкту, на якому встановлю-ється «РПС-Дніпро». Проаналізовано результати експериментального дослідження роботи комплексу, проведеного на невеликому підприємстві. Наведено висновки щодо структури енергетичної системи підприємства.Посилання
В.С. Перхач Теоретична електротехніка: Лінійні кола. Підручник. – К.: Вища шк., 1992. – 439 с.
Атабеков Г.И. Линейные электрические цепи: Учебник для вузов. – 5-е изд., испр. и доп. – М.: Энергия, 1978.
Програмний комплекс електроенергії/ Березянський Б.М. Малиновський Т.О., Яненко О.П.// Матеріали V міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні про-блеми радіоелектроніки, телекомунікацій та приладобудування». – Вінниця. – 2011.
ДСТУ 2681-94 Державна система забезпечення єдності вимірювань. Метро-логія.Терміни та визначення
ДСТУ IEC 60521-2001Лічильники електроенергії змінного струму класів точ-ності 0,5; 1 та 2 (ІEC 60521:1998, ІDT)
Офіційний сайт компанії Modbus// Режим доступу: http://www.modbus.org/
ДСТУ 3466-96 Качество электрической энергии. Термины и определения.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.