Теоретичний аналіз можливості застосування фізичного явища кривизни фазового фронту електромагнітної хвилі в стаціонарних системах радіозв'язку надвисокочастотного діапазону
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.97-106Ключові слова:
фазовий фронт, кривизна, розкрив, джерело радіовипромінювання, розріджена антенна решіткаАнотація
В роботі наведені результати математичного моделювання амплітудних і фазових розподілів електромагнітної хвилі на безперервному розкриві антени приймальної сторони, що показують можливість використання фізичного явища кривизни фазового фронту електромагнітної хвилі для поділу двох джерел радіовипромінювання з метою забезпечення можливості повторного використання радіочастотного ресурсу стаціонарних бездротових ліній зв'язку надвисокочастотного діапазону.
Посилання
A. Fenn "Adaptive antennas and phased arrays for radar and communications" / Massachusetts Institute of Technology, Lincoln Laboratory – Artech House Inc., 2008. 389 p.
Слюсар В.И. Коррекция характеристик приемных каналов цифровой антенной решетки по контрольному источнику в ближней зоне.// Известия вузов. Сер. Радиоэлектроника.– 2003. – Том 46, No 1. – C. 30 – 35.
Никитченко В.В., Гладких С.Н., Вихлянцев П.С. Анализ возможности дискриминации источников радиоизлучения по кривизне фронта волны. Известия ВУЗов – Радиоэлектроника, 1988 г.No7.– C.58 – 60.
Пространственно–временная обработка сигналов / И. Я. Кремер, А.И. Кремер, В.М. Петров и др.; Под ред. И. Я. Кремера. – М.: Радио и связь, 1984. – 224 с., ил.
Реутов А.П. Радиолокационные станции бокового обзора. – М.: Сов.радио, 1970. – 360 с., ил.
Y. Zheng, R. Gourban, M. El–Tanany "Robust near–field adaptive beamforming with distance discrimination"/ IEEE Transactions on speech and audioprocessing, vol.12, No5, September, 2004.
Айзенберг Г.З. Антенны УКВ. Часть 2. М.: Радио и связь, 1977. – 288 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.