Метод фазової площини як спосіб дослідження стану серцевосудинної системи на основі аналізу пульсової хвилі
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.179-185Ключові слова:
фазовий портрет, метод ізоклін, пульсова хвиляАнотація
У статті розглянуто метод фазової площини, що базується на аналізі у двохвимірному фазовому середовищі біосигналів, та його застосування для дослідження пульсової хвилі; показана можливість побудови фазових портретів пульсових хвиль методом ізоклін. Діагностична цінність таких досліджень обумовлена тим, що при різних ураженнях серцевосудинної системи міняється не лише сам сигнал, але і його похідні за часом. Запропонований метод при удосконаленні та напрацюванні баз даних при різних ситуаціях та впливах на серцево-судинну систему дозволить порівняти фазові портрети пульсограм та визначити діагностичні показники для встановлення поточного функціонального стану людини без проведення тривалих клінічних досліджень та інвазивного втручання.Посилання
Гоноровский И.С. Радиотехнические цепи и сигналы. / И.С. Гоноровский. – [Учебник для вузов. Изд. 2-ое, переработанное и дополненное]. – М.: "Советское радио", 1971. – 672 с.
Федоров В.А. Радиотехнические методы в функциональной диагностике человека / В.А. Федоров; под ред. С.М. Смольского. – М.: Издательский дом МЭИ, 2008. – 128 с.
Атабеков Г.И. и др. Теоретические основы электротехники: Учебник для вузов. В 3-х ч. Ч. 2 и 3. Нелинейные электрические цепи. Электромагнитное поле / Атабеков Г.И., Купалян С.Д., Тимофеев, А.Б., Хухриков С.С.; Под ред. Г.И. Атабекова. 4-ое изд., перераб. – М.: Энергия, 1989. – 432 с.
Страхов В. П. Метод фазовой плоскости в теории цифровіх следящих систем / В. П. Страхов – М., «Энергия», 1967. – 96 с.
Васильев Д.В. Радиотехнические цепи и сигналы / Д.В. Васильев, М. Р. Витоль, Ю. Р. Горщенко и др.; Под ред. К. А. Самойло. – [Учеб. пособие для вузов]. – М.: Радио и связь, 1982. – 528 с.
Шарпан О.Б. Дослідження залежності амплітудного спектра пульсового сигналу від стану системи гемодинаміки / О.Б. Шарпан // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 2004. – №1. – С. 110-117.
Янковенко О.Д. Експериментальне дослідження функціонального стану людини на основі амплітудного спектрального аналізу пульсової хвилі / О.Д. Янковенко // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2010. – № 40. – С. 35-41.
Файнзильберг Л.С. Диагностическая ценность электрокардиограммы в фазовом пространстве для скрининга ишемическаой болезни сердца / О. С. Файнзильберг // Український кардіологічний журнал, 2007, №6. – С. 13-18.
Мужицька Н.В. Експрес-діагностика за пульсограмами з використанням методу фазової площини / Н. В. Мужицька, Т. М. Нікітчук, Г. С. Тимчик // Вісник ЖДТУ. Тенічні науки. – 2011. – №4. – В друці.
Гніліцький В.В. Уточнекння гармонічної моделі пульсової хвилі для експрес-діагностики за пульсограмами / В. В. Гніліцький, Н. В. Мужицька // Вісник ЖДТУ. Тенічні науки. – 2010. – №4(55). – С.28-38.
Антонов В.Ф. Физика и биофизика / В. Ф. Антонов, А. М. Черныш, Е. К. Козлова, А. В. Коржуев – [Практикум: Учеб.пособие для студ. высш. учеб. заведений]. – М.: ГЕОТАР-Медиа, 2009. – 336 с.
Мурашко В.В. Электрокардиография / В. В. Мурашко, А. В. Струтынский – М.: Медицина, 1987. – 257 с.
Нікітчук Т.М. Використання методу фазової площини для дослідження пульсової хвилі / Т.М. Нікітчук, Ю.А. Поліщук // Вісник ЖДТУ. Тенічні науки. – 2011. – №2 (57). – С.80-87.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.