Визначення конфігурації обчислювальних комплексів високопродуктивної обробки великих об’ємів даних
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.49.77-82Ключові слова:
високопродуктивні обчислення, обчислювальний кластер, система зберігання даних, мережа масового обслуговування, математична модель обчислювального комплексуАнотація
У даній роботі наводиться математична модель обчислювального комплексу (як мережі масового обслуговування). В якій обсяг оброблюваних даних істотно перевищує обсяг пам'яті обчислювальних вузлів, тому всі дані розбиваються на рівні блоки фіксованого розміру, що розподіляються по томам системи зберігання даних, а процес вирішення завдання поділяється на цикли таким чином, що один вузол обчислювального кластера обробляє один блок даних за один цикл. А також описується метод визначення оптимальної (за критерієм продуктивності) конфігурації комплексу на основі результатів стандартних промислових тестів продуктивності обчислювальних кластерів і систем зберігання даних.
Посилання
Суперкомпьютерные технологии в науке, образовании и промышленности (второй выпуск) / под редакцией: академика В.А.Садовничего, академика Г.И.Савина, чл.-корр. РАН Вл.В.Воеводина. – М. : Изд. Московского ун-та, 2010. – 208с.
Mills R., Sripathi V., Mahinthakumar G., Hammond G., Lichtner P., Smith B. Engineering for Scalable Performance on Cray XT and IBM BlueGene Architectures, 2010.
Мясников В.А., Мельников Ю.Н., Абросимов Л.И.. Методы автоматизированного проектирования систем телеобработки данных. – М. : Энергоатомиздат, 1992. – 299с.
Lee E.K. Performance Modeling and Analysis of Disk Arrays. University of California at Berkeley, 1993.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.