Математична модель процесу частотного управління струмом реактивного навантаження
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.145-153Ключові слова:
математична модель, частотне управління, реактивне навантаження.Анотація
З метою у розробки керованого джерела магнітного поля запропоновано і досліджено імітаційну математичну модель процесу частотного управління струмом реактивного навантаження. Запропоновано еквівалентну схему заміщення джерела магнітного поля реактивним навантаженням. Вхідний параметр моделі – часова залежність напруги реактивного навантаження, що пропорційний напруженості магнітного поля джерела. Рішенням системи лінійних диференційних рівнянь побудовано математичну модель реактивного навантаження. Запропоновано спосіб частотного управління струмом реактивного навантаження. Наведено вираз для дискретного розрахунку процесу управління програмними засобами. Результати аналізу чисельних експериментів дозволяють зробити висновок щодо якісної адекватності моделі. Наведено приклади практичного застосування при розробці керованого частотою джерела магнітного поля. Встановлено, що управління джерелом магнітного поля за рахунок частотної модуляції характеризується простотою реалізації і гнучкістю налаштування, зокрема, передбачає цифрове програмне керування.
Посилання
Рандошкин В. В., Червоненкис А.Я. Прикладная магнитооптика. М.: «Энергоатомиздат», 1990. - 232 с.
Бургов В. А. Физика магнитной записи. М.: «Искусство», 1973. - 496 с.
Кубраков Н. Ф. Метод магнитооптической визуализации и топографирования пространственно неоднородных магнитных полей. Труды ИОФАН, М.: Наука 1992, т.35.
Патент на корисну модель (Україна) №41527 від 25.05.2009 р., Бюл. №10, G11B 5/02: Спосіб керування струмом реактивного навантаження. Заявник патенту: НТУУ «КПІ». По заявці u 2008 14918, від 24.12.2008 р. Приоритет від 25.05.2009 р.. Автори винаходу: Агаліді Ю. С, Кожухар П. В., Лебеда Д. В., Лєвий С. В., Мачнев О. М.
Пискунов Н. С. Дифференциальное и интегральное исчисления. М.: Государственное издание физико-математической литературы, 1963. – 856 с., ил.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.