Діагностика параметрів якості вугілля і рідких нафтопродуктів електромагнітними методами
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.120-130Ключові слова:
електромагнітний метод діагностики якості, діагностика і керування параметрами якості, діелектрична проникність, коефіцієнт стоячої хвилі по напрузі, загасання, зольність, калорійністьАнотація
Наведено результати математичного моделювання хвилевідного і резонаторного методів діагностики параметрів якості вугілля і рідких нафтопродуктів (калорійності, зольності, вологості). Розглянуто новий підхід до визначення хвилевідним методом комплексної діелектричної проникності (ДП) досліджуваної речовини, заснований на результатах вимірювання її коефіцієнта стоячої хвилі по напрузі при зондуванні у деякому частотному діапазоні. Розглянуто резонаторний метод визначення ДП рідких нафтопродуктів шляхом розміщення в трубопроводі резонаторних вимірювальних осередків. Досліджено можливість контролю якості вугілля на конвеєрі з використанням значень загасання електромагнітної хвилі, що проходить крізь шар досліджуваного вугілля. Результати досліджень запропоновано використовувати для діагностики та управління якістю цих речовин, що транспортуються на конвеєрі або по трубопроводу.Посилання
Брандт А. А. Исследование диэлектриков на СВЧ. М.: Физматизд, 1964. –404с.
Викторов В.А., Лункин Б.В., Совлуков А.С. Радиоволновые измерения параметров технологических процессов. – М.: Энергоатомиздат, 1989, 208 с.
Борн М., Вольф Э. Основы оптики. перев. с англ. Г.П. Мотулелича. – М.: Наука. ГРФМЛ. 1973. 713 с.
Бреховских Л.М. Волны в слоистых средах. Изд-во Наука, 1973, 343с.
.Моисеев Н.Н. Методы оптимизации / Н.Н Моисеев., Ю.П. Иванилов, Е.М. Столярова – М.: Наука, 1978. – 352 с.
Вендик М.В. Об излучении из открытого конца круглого металлодиэлектрического волновода. / М.В. Вендик, В.А. Калошин // Радиоэлектроника, №2, 2001, С. 93-98.
Овсяников Вол. В. Контроль якості сипучих речовин шляхом частотного НВЧ сканування / Тр. междун. молод. н.-т. конф. студ., аспирантов и ученых, 17-21 04. 06 г., г. Севастополь, Тезиси, С. 270.
Кузнецов Г.В., Випанасенко С.І., Овсяніков В.В., Гусєв О.Ю., Овсяников В.В.,Фесак Г. І., Мартиненко С.В. Спосіб автоматизованого контролю якісних характеристик речовин у мікрохвильовому діапазоні та пристрій для його реалізації. Патент UA 90540, опубл. 11.05.10. Бюл. №9.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.