Метод підвищення надійності інформаційних телекомунікаційних хмар шляхом впровадження гомогенності
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.51.97-105Ключові слова:
інформаційне хмара, керуючі вузли, гомогенне резервуванняАнотація
У статті розглянуто підхід до проектування інформаційної хмари шляхом впровадження гомогенності в функціональні вузли. Розглянуто метод, що дозволяє виключити з системи керуючі вузли, вихід з ладу яких, призводить до відмови всієї системи. Розглянуто питання застосування та впровадження систем, побудованих на базі гомогенного резервування. Був приведений кінцевий детермінований автомат, який описує переходи між станами вузла інформаційної хмари. Дано математичне підтвердження надійності даного методу проектування інформаційних хмар. Була виведена рекурсивна формула і умова виходу з рекурсії, що дозволяє ефективно обчислити надійність системи в залежності від кількості вузлів системи. Було доведено, що надійність системи зростає при збільшенні кількості вузлів за експоненціальним законом.
Посилання
National Institute of Standard and technology, Special Publication 800-145 2011, p. 2
Alehin E. I., Fisenko V. E. Metodiki rascheta nadezhnosti fizicheskih sred kommunikacionnyh informacionnyh setej s umen'shennoj vychislitel'noj slozhnost'ju. Monografija. Depon. v VINITI 14.12.99, inv. № 3688-V99, 81p.
Fisenko V. E., Vetrov V. I. Ocenka zhivuchesti informacionnyh napravlenij na osnove jekonomnogo algoritma. Materialy 10 Mezhdunarodnoj konferencija "Informatizacija pravoohranitel'nyh sistem". Moscow, Akademija upravlenija MVD Rossii, 2001, 449 p.
Fisenko V. E. Razvitie metodologii ocenki strukturnoj nadezhnosti informacionnyh telekommunikacionnyh sistem. Materialy 12 NTK "Sistemy bezopasnosti" – SB-2003. – Moscow, Akademija GPS MChS Rossii, 2003.
Bogatyrev V. A. Otkazoustojchivye mnogomashinnye vychislitel'nye sistemy dinamicheskogo raspredelenija zaprosov pri dublirovanii funkcional'nyh resursov. Izv. vuzov. Priborostroenie. 1996, no. 4.
Dilon B., Singh I. Inzhenernye metody obespechenija nadezhnosti sistem. Moscow, Mir, 1984.
Shishmarev V. Ju. Nadezhnost' tehnicheskih sistem. Moskva. Izdatel'skij centr «Akademija», 2010, pp.149-152.
Aliev T. I. Osnovy modelirovanija diskretnyh sistem. Sankt-Peterburg. ITMO, 2009, pp. 182-189.
Ventcel E. S. Isledovanija operacij: zadachi, principy, metodologija. Moskva, 2006, pp. 137-138.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.