Аналіз стійкості різних стратегій оптимізації аналогових кіл
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.9-15Ключові слова:
оптимізація аналогових кіл, теорія управління, оптимальний алгоритм проектування, функція Ляпунова процесу проектування, стійкість траєкторії проектування, керуючий векторАнотація
Задача проектування аналогових кіл представлена в узагальненому формулюванні. Узагальнення полягає в можливості відмови від виконання законів Кірхгофа протягом процесу проектування при безумовному їх виконанні в його кінцевій точці. При цьому виникає можливість перерозподіляти витрати комп’ютерного часу між блоком аналізу кола й блоком параметричної оптимізації. Основним елементом цього перерозподілу є спеціально введений керуючий вектор. У такому випадку процес проектування кола сформулюється в термінах теорії управління як керована динамічна система. Для аналізу властивостей такої системи запропоновано використовувати концепцію функції Ляпунова динамічної системи. Запропоновані різні форми функції Ляпунова. Аналіз поведінки функції Ляпунова і її похідній дозволив установити значну кореляцію між властивостями цієї функції і процесорним часом проектування кола.
Посилання
Zemliak A.M. Analog System Design Problem Formulation by Optimum Control Theory, IEICE Trans. Fundamentals Electronics Communication and Computer Sciences, 2001, Vol. E84-A,№ 8, pp. 2029–2041.
Земляк А. М. Проектирования аналоговых цепей методами теории управления. I. Теория, Известия ВУЗов Радиоэлектроника, 2004, Т. 47, № 5, стр. 18–28.
Земляк А. М. Проектирования аналоговых цепей методами теории управления. II. Численные результаты, Известия ВУЗов Радиоэлектроника, 2004, Т. 47, № 6, с. 65-71.
Земляк А.М., Маркіна Т.М., Ефект прискорення при оптимізації електронних кіл // Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування, №. 40, 2010, с. 12-16.
Барбашин Е.А. Введение в теорию устойчивости. – М. : Наука, 1967. – 223 с.
Rouche N., Habets P., Laloy M. Stability Theory by Liapunov’s Direct Method.– N.Y.: Springer-Verlag. – 1977.– 222 p.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.