Підсилювач з додетекторною компенсацією шумів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.47-52Ключові слова:
підсилювач з малим рівнем шумів, компенсація шуму, вибірки, складений фільтр, подавлення шумуАнотація
В роботі розглядається пристрій обробки суміші сигналу та шуму. Пристрій містить два канали. Основний канал (ОК), який містить суміш сигналу та шуму, та компенсаційний канал(КК), що виділяє із суміші тільки шум. Особливістю схеми обробки є те, що вибірки суміші сигналу та шуму в КК здійснюються короткими імпульсами в моменти переходів сигналу через нуль. Далі в каналах встановлюється притифазність шумів, на виході каналів встановлено суматор, за допомогою якого і вилучається шум із суміші. Дослідження описаного пристрою було проведено в середовищі моделювання MATLAB для змодельованого АМ сигналу та білого гауссового шуму. Отримані результати засвідчили, що пристрій подавляє шум на -16дБ по потужності.
Посилання
Радиотехника: Энциклопедия / под ред. Ю. Л. Мазора, Е. А. Мачусского, В. И. Правды. – М. : Издательский дом "Додека-XXI", 2002. – 944с.
Латхи Б.П. Системы передачи информации. – М. : ”Связь”, 1971. – 324c.
Макаренко О.С. Чутливий підсилювач з малим рівнем шумів. Рішення про видачу патенту від 27.02.2012р. №4218/ЗУ/12.
Манаев Е.И. Основы радиоэлектроники. – М. : Радио и связь, 1985. – 488с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.