Метод проектування профілю показника заломлення у хвилеводі круглого поперечного перерізу
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2009.39.98-103Ключові слова:
профіль показника заломлення, хвилевід, стала поширення, зворотна задача розсіяння, поле електромагнітної хвиліАнотація
Запропоновано метод проектування профілю показника заломлення у хвилеводі круглого поперечного перерізу з використанням математичного апарату Гельфанда-Левітана-Марченко розв’язку зворотної задачі розсіяння нерелятивістської квантової механіки.Посилання
Gomilko A.M., Gourjii A.A., Katok V.B., Levandovskyy V.G., Shchepkina Y.D.. New types of planar waveguides for an integrated optics // Proceedings of LFNM’2002 4th International Workshop on Laser and Fiber-Optical Network Modeling. – Kharkov. – 2002. –P. 328–330.
Гельфанд И.И., Левитан Б.М. Об определении дифференциального оператора по его спектральной функции // Изв. АН СССР, сер. математическая. – 1951. – № 4. – C. 309–316.
Case K.M. On wave propagation in inhomogeneous media // J. Math. Phys. – 1972. –V. 13. – № 23. – P. 360-387.
Katok V.B., Levandovskyy V.G., Shchepkina Y.D.. Optimization of transmission charecteristics of singlemode fibers // Proceedings CAOL’2003. International Conference on Advanced Optoelectronics & Lasers. – Alushta. – 2003. – P. 99 – 101.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.