Проектування світловодів із збільшеною ефективною площею для телекомунікаційних мереж
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.48-53Ключові слова:
профіль показника заломлення, одномодовий світловод, стала поширення, зворотна задача розсіяння, ефективна площа поля основної модиАнотація
Представлена методика проектування світловодів з профілем показника заломлення одномодового неоднорідного оптичного волокна, оптимізованого для одержання збільшеної ефективної площі поперечного перерізу поля основної моди. В основу покладено метод розв’язку зворотної задачі теорії розсіяння, який полягає у відновленні диференційного оператора за спектральною функцією. Для перевірки результатів виконано модельний експеримент, який полягає у розв’язку прямої задачі для одержаних світловодів. Одержані параметри волокна відповідають вимогам до сучасних телекомунікаційних ліній зв’язку із спектральним ущільненням.
Посилання
В.Б.Каток, В.Г.Левандовский, Е.Д.Щепкина Оптимизация параметров оптических волокон для применения современных оптических технологий на сетях связи Украины //Матеріали міжнародної конференції “Сучасний стан та перспективи використання ВОЛЗ. Первинні мережі України”, 6-7 грудня 2001 р., Київ
ITU-T Recommendation G.655, Characteristics of a non-zero-dispersion shifted single-mode optical fibre cable. – Geneva: ITU-T, 2003 – 20 p.
V. Katok, V.Levandovskyy, Y.Shchepkina Singl-mode Lightguide with optimized coefficient of optical power localization // LENM-2004 5-th international Workshop on Laser
and Fiber-Optical Networks Modeling, Kharkiv, Ukraine, September, c. 185-187, 2004
Левандовський В.Г. Метод проектування профілю показника заломлення у хвилеводі круглого поперечного перерізу // Вісник НТУУ «КПІ», серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2009. – Вип.39. – С.98–103.
Левандовський В.Г. Оптимізація профілю показника заломлення хвилеводу за коефіцієнтом локалізації // Вісник НТУУ «КПІ», серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2010. – Вип.41. – С.98–102.
Case K.M. On wave propagation in inhomogeneous media // J. Math. Phys. - 1972. - V. 13, № 23. - P. 360-387.
Гельфанд И.И., Левитан Б.М. Об определении дифференциального оператора по его спектральной функции // Изв. АН.СССР, серия математическая. - 1951. - № 4. - C. 309.
http://www.fujikura.co.jp/eng/products/tele/tele_catalog/data/FutureAccess_catalog2010-10-21.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.