Визначення вологості пористих середовищ з використанням методів радіометрії (обернені задачі)
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2007.35.49-53Анотація
Для визначення діелектричних проникностей та товщин шарів неоднорідних почво-ґрунтів розроблено методику чисельного розв’язання оберненої задачі взаємодії електромагнітних хвиль з шаруватим середовищем. Запропоновані методи можуть знайти широке застосування в системі точного землеробства.Посилання
Бреховских Л.М. Волны в слоистых средах. – М.: Наука. – 1973. –343 c.
Lerman L.B., Grechko L.G, Semchuk A.Yu. // Antenna Theory and Techniques. Effect of water absorption on radio technical characteristics of radar covers. Proceeding IV-th International Conference. – 9-12 September 2003, Sevastopol, 2003. – V.2. P. 301-303.
Шутко А.М. СВЧ -радиометрия водной поверхности и грунтов. – М.: Наука, 1986.
Ефективна діелектрична проникність зволожених дисперсних систем в наближенні локальної пористості Бойко В.В., Гречко Л.Г., Шкода Н.Г., Шостак С.В. // Механізація сільськогосподарського виробництва. – 2002,. – Т. XII. – С. 103 – 113.
Діелектрична проникність пористих середовищ. Гречко Л.Г., Лерман Л. Б., ін.// Вісник Київського університету. Серія: фізико-математичні науки. 2005, 2. С. 287-293.
Гречко Л.Г, Лерман Л. Б., Шкода Н.Г. Ефективна діелектрична проникність матричних дисперсних систем з багатошаровими включеннями: пряма та обернена задачі // Вісник Київ. університету. Серія: фіз.-мат. науки. - 2004, 2. – С. 181-186.
Соболь И.М., Статников Р.Б. Выбор оптимальных параметров в задачах со многими критериями. – М.: Наука, 1981. – 111 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.