Моделювання роботи радіотехнічних систем з урахуванням відмов
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2010.42.87-93Ключові слова:
імітаційне моделювання, моделювання радіотехнічних систем, система масового обслуговуванняАнотація
Розглянуто систему імітаційного моделювання GPSS World, з метою моделювання роботи радіотехнічних систем з урахуванням відмов. Радіотехнічна система розглядається, як багатоканальна система масового обслуговування. Проведено розрахунок середньої зайнятості каналів обслуговування й середньої зайнятості пункту відновлення, а також максимальна довжина черги на відновлення каналів.
Посилання
Гнеденко Б.В., Беляев Ю.К., Соловьев А.Д. Математические методы в теории надежности. Основные характеристики надежности и их статистический анализ. - М.: Наука, 1965. - 524 с.
Анисимов В.В., Война А.А. Марковские и полумарковские процессы.- К.: Киевский государственный университет им. Т.Г. Шевченко. - 1986. - 432 с.
Рябинин И.А. Надежность и безопасность структурно-сложных систем.- С-Пб.: Политехника, 2000. – 381 с.
Birolini A. Reliability Engineering. Theory and Practice.Berlin: Springer. 2004. 544p.
Trivedi K.S. Probability and Statistics with Reliability, Queueing, and Computer Science Applications.- New York: Wiley.- 2002. - 830 p.
Kovalenko I.N., Atkinson J.B., Mykhalevych K.V. Three Cases of Light-Traffic In-sensitivity of the Loss Probability in a GI/G/m/0 Loss System to the Shape of the Service Time Distribution // Queueing Systems.-2003.- 45.-P. 245-271.
Баум Д., Коваленко И.М. Оцінка ймовірності втрати в системі обслуговування типу MAP/G/m/0 за умови малого навантаження // Теорія ймовірностей і математична статистика.- 2004.-71.- С. 15-21.
Рыжиков Ю.И. Имитационное моделирование. Теория и технологии. – М.: Альтекс-А. 2004. – 384 с.
Томашевский В.Н., Жданова Э.Г. Имитационное моделирование в среде GPSS. - М.: Бестселлер. - 2003. - 416 с.
Чернов В.П., Ивановский В.Б. Теория массового обслуживания. – М.: ИНФРА.- 2000. - 158 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.