Кореляційний радіодальномір
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.49.94-101Ключові слова:
кореляція, індекс модуляції, дальність, зондуючий сигнал, сигнал, шум, спектр, крутизнаАнотація
В роботі стисло характеризуються широко відомі методи вимірювання дальності. Головна увага приділяється особливостям оброблення сигналу в кореляційному методі вимірювання дальності. В якості зондуючого сигналу використовується сигнал з кутовою модуляцією з однотональним коливанням. Показана відсутність впливу доплерівського зсуву частоти на формування кореляційного інтеграла, нестабільність частоти передавача, змінення фази при відбитті його від цілі. Відмічається, що результат оброблення сигналу у вимірювачі дальності зводиться до формування на виході однотональ-ного гармонічного коливання рівного частоті модуляції, що забезпечує високі характеристики радіодальноміраПосилання
Радиотехнические системы. Учебник для вузов / Ю.М. Казаринов, Ю.А. Коломенский, Ю.К. Пестов и др. / Под ред. Ю.М. Казаринов. – М.: Сов. радио, 1968. – 496с.
Радіотехніка: Енциклопедичний навчальний довідник / В.Т. Бєлінський, Г.І. Васюк, В.С. Вунтесмері и інш. / За ред. Ю.Л. Мазора, Є.А. Мачуського, В.І. Правди. – К.: Вища школа, 1999. – 838с.
Финкельштейн М.И. Основы радиолокации / Моисей Ионович Финкельштейн. – [2-е пере раб. и доп.] – М.: Советское радио, 1973. – 536с.
Белоцерковский Г.Б. Основы радиолокации и радиолокационные устройства / Г.Б. Белоцерковский. – М.: Сов. радио, 1975. – 236с.
Теоретические основы радиолокации / А.А. Коростелев, Н.Ф. Клюев, Ю.А. Мельник и др. / Под ред. В.Е. Дулевича. – М.: Советское радио, 1978. – 608с.
Патент 70379 Україна, G01S 13/34, G01S 13/40. J-кореляційний спосіб вимірювання далекості і пристрій, який його реалізує / Сорочан А.Г., Лігінов С.М., Литвиненко В.І. – № 2002010718; заявл. 29.01.2002; опубл. 15.10.2004, – Бюл. № 10.
Сорочан А.Г. Радиодальномер на основе J-корреляционного метода обработки сигнала (метод минимума) / А.Г. Сорочан // Технология и конструирование в электрон-ной аппаратуре. – 2005. – № 1. – С. 18 – 21.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.