Визначення кута нахилу при накладенні зображень з застосуванням змішаної системи координат
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2010.42.40-45Ключові слова:
оцінка кута нахилу зображень, цифрова обробка зображеньАнотація
Синтезовано безпошуковий алгоритм визначення кута нахилу одного зображення відносно іншого, який забезпечує покращення точності оцінювання кута в широких межах по відношенню до відомих алгоритмів. Зображення наведені у прямокутної системі координат, а для оцінки похідної по куту використовуються симетрично нахилені копії одного з зображень. Аналіз алгоритму проведено по теоретичної моделі та по реальним магнітооптичним зображенням.Посилання
J. J. K. O Ruanaidh and T. Pun, Rotation, scale and translation invariant digital image watermarking // Proc. IEEE Int. Conf. on Image Processing, Oct 1997, pp. 536–539.
David Casasent, Mark Kraus, Polar camera for space-variant pattern recognition, Applied Optics, Vol. 17, No. 10, May 1978.
Белоглазов Н.Н., Джанджгава Г.И., Чигин Г.П. Основы навигации по геофизическим полям. – М. : Наука, 1985. – 328с.
Ташлинский А.Г. Оценивание параметров пространственных деформаций последовательностей изображений / Ульяновский государственный технический университет. – Ульяновск: УлГТУ, 2000. – 132 с.
Жук С.Я., Мачнев А.М. Беспоисковый алгоритм определения угла поворота изображений // Вісник НТУУ „КПІ”, серія Радіотехника, радіоапаратобудування. – 2008. – №37. – С. 33-37.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.