Основний алгоритм обробки ЕКГ для підвищення достовірності визначення макроелементів в крові
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.46.176-185Ключові слова:
макроелементи, ЕКГ, емпіричні моди, комплексна площина, еталонний фрагмент, фазова траєкторія, метод обробки ЕКГ, цифрова обробкаАнотація
У статті приведені нові підходи вдосконалення алгоритму обробки ЕКГ для підвищення достовірності визначення макроелементів в крові. У роботі розглядається обробка ЕКГ за допомогою методу розкладання по емпіричних модах Хуанга, що дозволяє аналізувати і обробляти нелінійні і нестаціонарні системи. Його відмінна риса полягає в тому, що базисні функції розкладання визначаються адаптивно на основі оброблюваних даних. Також в цій статті приведені підходи відновлення еталонних траєкторій ЕКГ за допомогою перетворення сигналу в комплексну площину що значно підвищує якість знімання і обробки електрокардіограм. Авторами запропоновано надалі, для оцінки еталонного фрагмента ЕКГ використовувати методи обробки зображень, зокрема застосовувати контурну погоджену фільтрацію.Посилання
Комаров Ф.И. Биохимическое исследование в клинике/ Ф.И.Комаров, Б.Ф.Коровкин, В.В.Меньшиков. – Элиста, Джангар, 1998. - 250 с.
Яковенко І.О. Неінвазивний моніторинг складу макроелементів в крові / Яковенко І.О., Клочко Т.Р., Леус О.О.,// ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Людина і космос» 2009р.—Дніпропетровськ; Дніпропетровськ; НЦАОМУ, 2009. -С.265.
Яковенко І.О. Визначення макроелементів K+, Ca++, Na+ у крові дитини з подальшим оцінюванням гомеостазу організму / Яковенко І.О, Клочко Т.Р., Леус О.О. // Вісник НТУУ “КПІ” серія приладобудування. – 2009. – №38.
Патент 38905 України А61В5/02, А61В5/0295, 2001 р.
Huang N.E. Hilbert-Huang transform and its applications / Norden E. Huang, Samuel S.P. Shen. - World Scientific Publishing Co. Pt. Ltd. 5 Toh Tuck Link, Singapore,1995.
Huang N.E. et al. The empirical mode decomposition and Hilbert spectrum for nonlinear and nonstationary time series analysis // Proc.Roy.Soc.London, A,454.-1998, P.903 – 995.
Опенгейм А. В. Цифровая обработка сигналов/ Опенгейм А. В., Шафер Р. В. : Пер. с англ/ Под ред. С. Я. Шаца. – М.: Связь, 1979. – 416 с., ил.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.