Порівняльна характеристика базисів вейвлетів для представлення мовних сигналів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.46-51Ключові слова:
вейвлет-функція Хаара, вейвлет “Мексиканський капелюх”, перетворення сигналів.Анотація
Вейвлети дозволяють виділяти одночасно як низькочастотні характеристики сигналу, так і високочастотні складові. Ця властивість є суттєвою перевагою в задачах обробки мовних сигналів у порівнянні з віконним перетворенням Фур'є, де, варіюючи шириною вікна, вибираємо масштаб, на якому потрібно виділяти особливості в сигналі. Дискретним вейвлет-перетворенням називають подання сигналів у вигляді узагальненого ряду Фур'є за системою базисних функцій, які виникають з деякого вихідного вейвлета за рахунок операцій зсуву в часі і зміни часового масштабу. Досліджується залежність відносної помилки апроксимації від верхньої частоти спектру, нормованої на величину масштабу, для двох типівсигналів: вейвлет-функції Хаара і вейвлета «Мексиканський капелюх».Посилання
Астафьева Н.В. Вейвлет-анализ: основы теории и примеры применения //Успехи физических наук, – 1996. – Т.166, - №11. – С. 1145 - 1170.
Баскаков С.И. Радиотехнические цепи и сигналы. – М.: Высш. шк., – 2000. – 462с.
Воробьев В.И., Грибунин В.Г. Теория и практика вейвлет-преобразования. СПб.: Изд-во ВУС. – 1999. – 180с.
Столниц Э., ДеРоуз Т., Салезин Д. Вейвлеты в компьютерной графике. –
Ижевск: – НИЦ «Регулярная и хаотическая динамика». – 2002. – 272 с.
Яковлев А.Н. Основы вейвлет-преобразования сигналов,М.: Сайнс-пресс. – 2003. – 79 с.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.