Конструктивно-технічні аспекти вимірювання концентрації легких аероіонів методом відкритого колектора
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.49.142-150Ключові слова:
легкі аероіони, метод відкритого колектора, вимірювач концентрації аероіонів.Анотація
У роботі розглянуто основні методи вимірювання концентрації легких аероіонів, визначено особливості їх використання, переваги та недоліки. Запропоновано використовувати для вимірювання концентрації легких аероіонів метод відкритого колектора. Описано технічні та конструкційні особливості реалізації даного методу, які дозволяють проводити вимірювання концентрації легких аероіонів повітряного простору навколишнього середовища незалежно від їх стану, густини та швидкості переміщення. Описано пристрій, що реалізує метод відкритого колектора, який забезпечує високу точність, чутливість та швидкість вимірювання, а також дозволяє проводити вимір в конкретній точці простору, спостерігати та фіксувати інтенсивність концентрації електричних зарядів аероіонів. Проведено експериментальну перевірку працездатності даного методу.
Посилання
Мещеряков А.Ю. Метрологические аспекты исследования физических характеристик воздуха на объектах со средой обитания. // Медицинская техника, 1999. - №1. - С.43-46.
Чижевский А.Л. Аэроионизация в медицине //Проблемы ионизации: Тр. ЦНИЛИ. Т.3. Воронеж: Коммуна, 1933, с. 293-539.
Герасимова Л.И. Аэроионотерапия. -М. : Наука,1996. -118 с.
Лившиц М.Н. Аэроионофикация: Практическое применение. М.: Стройиздат, 1990, 168 с.
Коренівська О.Л. Вимірювання концентрації легких від’ємнозаряджених аероіонів. / О.Л. Коренівська, В.Ф. Манойлов, П.П. Мартинчук //Збірник тез доповідей 8 Міжнародної науково-технічної конференції Приладобудування: стан і перспективи, 28-29 квітня 2009 р. м. Київ ПБФ, НТУУ «КПІ» – 2009. – С. 169 -170.
Коренівська О.Л. Методи та апаратура для визначення кількості аероіонів в іонізованому повітрі. Вісник ЖДТУ. Технічні науки, 2010, Вип. 2 (53), т.1 – 93 – 102 с.
Кореновская О.Л. Определение параметров аэроионного состава воздуха / О.Л. Кореновская, В.Ф. Манойлов, П.П. Мартынчук //21-я Международная Крымская конференция «СВЧ-техника и телекоммуникационные технологии» (КрыМиКо 2011). Материалы конференции. Севастополь. Вебер: 2011. - т.2 с. 777-778.
Коренівська О.Л. Застосування лабораторного мікрокулонометра для вимірювання концентрації аероіонів. / О.Л. Коренівська, П.П. Мартинчук // Збірник тез доповідей 9 Міжнародної науково-технічної конференції Приладобудування: стан і перспективи, 27-28 квітня 2010 р. м. Київ, ПБФ, НТУУ «КПІ»- 2010. С. 191-192.
Патент України на винахід №94169 від 11.04.2011 Аероіонний мікрокулонометр; Манойлов В.П., Мартинчук П.П., Коренівська О.Л.; Бюл. №7.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.