Оцінка основних характеристик ПЗЗ-матриць
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.142-148Ключові слова:
ПЗЗ-матриця, неоднорідність, дефектні пікселі, частотно-контрастна характеристика, віднімання темного кадру, міраАнотація
Розглянуто вплив неоднорідності елементів ПЗЗ-матриць на вихідний сигнал та способи її усунення. За допомогою комп’ютерного програмного забезпечення ImageJ реалізовувався метод віднімання темного кадру, який дав позитивні результати у покращені зображення. Запропоновано спосіб формування міри на екрані монітору для експериментального вимірювання частотно-контрастної характеристики ПЗЗ-матриць. Представлено практичні та теоретичні результати дослідження ЧКХ. Наведено пояснення до отриманих результатів.Посилання
Неуймін О.С. ПЗЗ–матриці / Неуймін О.С., Дяченко С.М. // Вісник НТУУ «КПІ». Сер. Радіотехніка. Радіоапаратуробудування.– 2010.– Вип. 41.– с.186 – 188.
KC73125MP - 1/3 Inch CCD Image Sensor For EIA Camer /[Samsung Electronics].–Product DATASHEET. – 18 p.
ICX404AK - Diagonal 6mm (Type 1/3) CCD Image Sensor for NTSC Color Video Cameras / [Sony Corporation]. – Product DATASHEET. – 22 p.
Reinhart C. C., Bhat M. S., Standley D. Automatic bad pixel correction in image sensors // US Patent 7034874. – 2006.
ImageJ. Image Processing and Analysis in Java. [Online] // National Institutes of Health. - Available from: http://rsbweb.nih.gov/ij/index.html (viewed 2011).
Hu J. Measurement of modulation transfer function of charge-coupled devices using frequency-variable sine grating patterns / Jiasheng Hu, Min Song, Yi Sun, Yefang Li // Applied Optical Engineering. – 1999. – Vol. 38. – No.7. – pp.1200–1204.
Quick MTF - приложение для тестирования изображений. [Электронный ресурс]// Quick MTF. – Текст. Программа. - 2011. – Режим доступа: http://ru.quickmtf.com/.
Holst G. C. Ccd Arrays, Cameras and Displays / Gerald C. Holst. – SPIE-International Society for Optical Engine, 1998. – 402 p. – ISBN 081-942-853-1.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.