Дослідження випромінювальної здатності мінералів для побудови мікрохвильових генераторів медичного призначення
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.158-164Ключові слова:
мікрохвильова терапія, тепловий генератор, робоче тіло, мінерали, випромінювальна здатністьАнотація
При виконанні фізіотерапевтичних процедур, перевага надається простій і надійній медичній апаратурі. В повній мірі це відноситься і до апаратури для мікрохвильової терапії в діапазоні частот 37 – 78 ГГц. В той же час апаратура мм діапазону відрізняється складністю побудови, високою вартістю та недостатньою надійністю. До більш простих і надійних приладів медичного призначення слід віднести теплові генератори мм-діапазону. Одним з основних недоліків подібних медичних генераторів є мала вихідна потужність. Авторами проведено експериментальні дослідження матеріалів природного походження (мінералів) для використання в якості робочого тіла теплового генератора, які б забезпечували збільшення вихідної потужності цих медичних приладів. Результатами цих досліджень є виявлення матеріалів в яких випромінювальна здатність в 4 рази більша від зазвичай використовуваного – фероапоксиду.Посилання
Ситько С.П., Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф. Апаратурное обеспечение современных технологий квантовой медицины / Под общей редакцией проф..С.П,Ситька. – К.: ФАДА,ЛТД, 1999 -199 с.: .
Яненко О.П., Куценко В.П, Перегудов С.М. Електронна апаратура лікувально-діагностичних технологій: навчальний посібник / Під загальною редакцією проф.О.П.Яненка.- Донецьк: ІПШІ «Наука і освіта», 2011 – 212 с
Патент № 53743 Україна, A61N5/02. Пристрій для мікрохвильової терапії / Грубник Б.П., Перегудов С.Н., Рогачев А.І., та інші – Бюл № 2 – 2003.
Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф., Манойлов В.П., и др. Микроволновая радиометрия физических и биологических объектов / - Житомир.: изд. Волынь 2003 – с. 408.
Клиг С.М. Проектирование СВЧ устройств радиолокационных приемников. – М.: 1973.- 319с.
Манойлов В.Ф., Яненко А.Ф., Перегудов С.Н. Предельно-допустимые нормы и чувствительность живых организмов к электромагнитному излучению миллиметрового диапазона // Труды 9-го международного симпозиума по электромагнитной совместимости и электромагнитной экологии- Санкт-Петербург.: 2011 – С.565-568
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.