Математична модель комутаційно-модуляційного перемикача низькоінтенсивних мм-сигналів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.113-119Ключові слова:
радіометрія, комутація, перемикач, електромагнітне випромінювання, вимірювання, шуми.Анотація
Запропоновано математична модель вхідного комутаційно-модуляційного перемикача, від параметрів якого залежить точність і надійність радіометричних засобів вимірювання сигналів з періодичним порівнянням. Моделювання проводиться в умовах виміру низькоінтенсивних сигналів міліметрового діапазону, порівнянних з «паразитними» шумами вхідних елементів прийомного тракту. Отримані вираження дозволяють оптимізувати комплексні параметри і розрахувати величини хвиль у плечах комутатора, що забезпечить підвищення точності і чутливості радіометрів. Розглянутий механізм моделювання може використовуватися на стадії проектування і настроювання перемикачів, а також при обробці обмірюваної інформації.
Посилання
Есепкина.Н.А., Корольков Д.В., Парийский Ю.Н. Радиотелескопы и радиометры. – М.: Наука, 1972. – 416 с.
Ю.О. Скрипник, М.О. Пресенко, В.О. Дубровний Проектування засобів вимірювання з періодичним порівнянням: книга 1 – Структура і похибки: Навч. посібник/ –Київ: 1997. – 163 с.
Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф., Манойлов В.П., Куценко В.П., Гимпилевич Ю.Б. Микроволновая радиометрия физических и биологических объектов. – Житомир: "Волынь", 2003. – 408 с.
Яненко О.П. Високочутливі модуляційні структури радіометричної апаратури НВЧ-діапазону //Дисертація на здобуття наук.ступеня д.т.н. Вінниця: ВНТУ, 2003.
Головко Д.Б., Скрипник Ю.О., Яненко О.П. Надвисокочастотні методи та засоби вимірювання фізичних величин. – К.: Либідь, 2003. – 328 с.
Скрипник Ю.А., Яненко А.Ф., Манойлов В.П., Куценко В.П., Гимпилевич Ю.Б. Микроволновая радиометрия физических и биологических объектов. – Житомир: "Волынь", 2003. – 408 с.
Мищенко С. В., Малков Н. А. Проектирование радиоволновых (СВЧ) приборов неразрушающего контроля материалов. Тамбов: Изд. Тамб. гос. техн. ун-та, 2003 127 с.
Карлинер М.М. «Электродинамика СВЧ» – Новосибирск.: Изд-во Новосиб. гос. ун-та, 2006. – 258 с.
М.А. Силаев, С.Ф. Брянцев Приложение матриц и графов к анализу СВЧ устройств. М.: Изд. Сов. Радио, 1970, 248 с.
Дж. Л. Альтман Устройства сверхвысоких частот. перевод с англ. под ред. проф. Н.В. Лебедева. М.: Изд. Мир. 1968, 482 с.
Куценко В.П. Радіометрична система з компенсацією шумів вимірювальної антени // Вісник Донецького національного університету. – Серія А „Природничі науки”. – Вип. 1/2009. – Донецький національний університет, 2009. – С.257-262.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.