Застосування методу геометричної оптики для визначення впливу частотної дисперсії на поширення магнітостатичних хвиль у лінії затримки
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.13-18Ключові слова:
магнітостатичні хвилі, дисперсія, лінії затримки, стиснення радіоімпульсуАнотація
Застосовуючи метод геометричної оптики, показано, що для дисперсійної лінії затримки, за умови, що параметри імпульсу з ЛЧМ і параметри дисперсії МСХ узгоджені так, що радіоімпульс стискається, є точка, де характеристики перетинаються, і цю точку називатимемо просторово-часовим фокусом. Тобто існує оптимальне співвідношення між параметрами ЛЧМ, частотної дисперсії в лінії затримки, її протяжністю і, відповідно, часом затримки, при якому стиснення радіоімпульсу найбільше. У деяких межах підтримання цього оптимального співвідношення можливо шляхом регулювання напруженості постійного магнітного поля.
Посилання
Кудинов Е.В., Берегов А.С. Использование принципа декомпозиции при построении математических моделей спин-волновых устройств. - Изв. вузов. Физика, 1988, № 11, с. 106-124.
Виноградова М.Б., Руденко О.В., Сухоруков А.П. Теория волн. М., изд. "Наука". Гл. ред. физ.-мат. лит., с. 432, 1990.
Данилов В.В., Зависляк И.В., Балинский М.Г. Спинволновая электродинамика. К. : изд. "Либідь", 1991. С. 212.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.