Про квантовомеханічні та класичні засоби опису хвильових властивостей фотонів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2013.52.129-135Ключові слова:
Ψ-функція фотонів, хвильові властивості фотонів, дифракція фотонівАнотація
Наведені результати застосування рівняння Шрьодінгера та співвідношення невизначеностей Гайзенберга для опису проявів хвильових властивостей фотонів, як матеріальних частинок. Ψ-функція фотона, як Розв’язок рівняння Шрьодінгера, виявилася тотожною розв’язку хвильових рівнянь Максвела для електричної та магнітної складових напруженостей полів в плоскій біжучій електромагнітній хвилі, що розповсюджується вздовж напрямку руху фотона. Застосування співвідношень невизначеностей Гайзенберга для опису відхилення фотона при проходженні ним вузького отвору, також привело до виразу, що добре узгоджується з класичним. Отримані результати дозволяють “по новому” поглянути на деякі “старі” проблеми оптики. Зокрема, такі, як дифракція поодиноких фотонів, дифракція фотонів на вхідних отворах телескопів, зростання радіусу когерентності світла, що приходить від далеких зірок.
Посилання
Література:
Ландау Л. Д., Лифшиц Е. М. Теоретическая физика: Учебн. пособие для вузов в 10т. Т.III. Квантовая механика (нерелятивистская теория). – 4-е изд., испр. – М. : Наука. Гл. ред. физ-мат.лит. – 1989. – С. 72.
Дем'яненко П. О. Метрологічні аспекти тлумачення феномену дифракції світла / П. О. Дем'яненко, Ю. Ф. Зіньковський // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2008. – №36. – С. 132–140.
Дем'яненко П. О. Про когерентність електромагнітних хвиль, зокрема, світлових. Частина друга / П. О. Дем'яненко, Ю. Ф. Зіньковський // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2010. – №41. – С. 191–204.
References
Landau L. D., Lifshyts Е. М. Теоrетichеskаia fizika: Uchebn. posobie dlia vuzov v 10t. Т.III. Kvantovaia mеkhanika (nereliativistskaia теоria). 4-е izd., ispr. M. : Nauka. Gl. red. fizmat.lit, 1989, p.72.
Demianenko P. О., Zinkovsky Yu. F. Metrologichni aspekty tlumachennia fenomenu dyfraktsyi svitla. Visnyk NTUU "KPI". Serija Radiotehnika, Radioaparatobuduvannja. – 2008, №36, pp. 132-140.
Demianenko P. О., Zinkovsky Yu. F. Pro koherentnist elektromahnitnykh khvyl, zokrema, svitlovykh. Chastyna druha. Visnyk NTUU "KPI". Serija Radiotehnika, Radioaparatobuduvannja, 2010, №41, pp.191-204.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.