Плівкові дискові резонатори на основі магнітостатичних коливань для генераторів НВЧ
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.89-95Ключові слова:
генератори НВЧ, магнітостатичні коливання, епітаксіальної плівки ЗІГ, дискові резонаториАнотація
Визначений принцип побудови прохідних дискових резонаторів на основі магнітостатичних коливань, диски яких виготовлені методом травлення із епітаксіальної плівки залізо-ітрієвого граната, і призначених для застосування в якості частотозадаючого елемента генератора НВЧ, побудованого по кільцевій схемі. Експериментальними дослідженнями встановлено, що, при майже двократному перестроюванні резонансної частоти, резонатори мають добротність не менше 1000 і вона зростає с частотою. Оскільки конструкція дискових плівкових резонаторів є планарною, це дає можливість сполучати їх в єдиній планарній конструкції з НВЧ-підсилювачем для побудови за кільцевою схемою генератора НВЧ з електричним перестроюванням частоти.Посилання
E. Kudinov, M. Balinsky, Y. Sulema, "Designing of SHF Generators Based on Magnetostatic Waves in the Epitaxial Ferrite Films", Proceedings of the 7 International Conference CADSM'2003 "The Experience of Designing And Application of CAD Systems in Microelectronics". Slavske, Ukraine, 18-22 February, 2003.
Ishak W.S., Chang K.W. Tunable microwave resonators using magnetostatic waves in YIG film // IEEE Microwave Theory Tech. – 1986 – v. MTT-34, No 12, h. 1383 – 1393.
М.Г. Балинский, Е.В. Кудинов, С.Н. Кущ, А.В. Старунский. Устройства на магнитостатических волнах и методы их расчета. Аналитический обзор // ЦНИИ "Румб", Ленинград, 1991, стр.67
М.Е. Ильченко, Е.В. Кудинов. Ферритовые и диэлектрические резонаторы СВЧ. // Издательство Киевского университета, 1973, стр. 175.
Гинзтон Э.Л. Измерения на сантиметровых волнах. Пер. с англ./Издательство ИЛ, М., 1960.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.