Параметри випромінювачів з холодної плазми
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.46.133-139Ключові слова:
відносна діелектрична проникність і провідність холодної плазми, U- образний петльовий і прямолінійний стрижневий плазмові випромінювачі, електродинамічні характеристики ПВ, ефективність ПВ.Анотація
. Досліджено в мікрохвильовому діапазоні радіофізичні характеристики холодної плазми газового розряду та електродинамічні характеристики U-образного петльового і прямолінійного стрижневого плазмових випромінювачів (ПВ), виконаних на основі цієї плазми. Проведена оцінка в метровому діапазоні довжин хвиль питомої провідності холодної плазми і відносної діелектричної проникності. У програмному середовищі FEKO зурахуванням цих даних змодельовані та досліджено петльовий і прямолінійний стрижневий ПВ. Отримано, що при позитивних значеннях . r петльовий ПВ забезпечує більшшироку смугу пропускання, ніж для від'ємних значень. При цьому частотний діапазонпетльового ПВ на основі холодної плазми приблизно в чотири рази ширше за рівнемКСХН <2 і втричі - за рівнем КСХН <5, ніж для випромінювача аналогічної конфігурації з алюмінію. При розрахунках ефективності петльових ПВ з позитивними значеннями . r ККД ПВ складає 50-60%. Для стрижневого ПВ розрахункові значення ККД не перевищували 20%.
Посилання
2. Oвсяников В.В. Широкополосный микроволновый излучатель на основе газоразряд-ной плазмы, / В.В. Овсяников // Mag. Radiophysics and Radioastronomy, Kharkiv.Vol. 6, No. 3, 2001.– p. 261-267.
3. Anderson T.R. and Alexeff I. Stealthy, Versatile, and Jam Resistant Antennas made ofGas / T.R. Anderson APS Division of Plasma Physics annual meeting, November 12, - 2007.
4. Research of the New UNF Loop Emitter on a Basis of Gas Discharge Cold Plasma.Proc. of Int. 2008 Loughborough Antennas & Propagation Conference. – 17 –18 Marh 2008,Loughborough, UK. – p. 409-412.
5. Ovsyanikov V.V. The plazma antennas mounted on fragments of mobile objects / V.V.Ovsyanikov, O.L.Olshevskiy, V.M. Popel, Y.D. Romanenko, Y.V. Ponomarenko, S.N.Moroz, The International Conf. Ultrawideband and ultrashort impulse signals, 6-10September, 2010, Sevastopol, Ukraine, - p. 233-235.
6. Bezpalov A. Research of Antennas Made Gas Plasma on Miсrowave Band / A.Bezpalov, V.V. Gnatushenko, V.V. Ovsyanikov, O. Reuta, V. Safonov, O. Sydorenko, TheEuropean Conference on Antennas and Propagation 12-16 April 2010, in Barcelona, Spain,Thur-Poster Session A7: Spesial Antennas, Thur-35.
7. Гинзбург В. Л. Распространение электромагнитных волн в плазме / В. Л. Гинзбург – M., 1960. – 552 с.
8. Meнде Ф.Ф. Существуют ли ошибки в современной физике / Ф.Ф. Менде, Харьков, Константа, 2003.-72 с.
9. Моисеев Н.Н. Методы оптимизации / Н.Н Моисеев, Ю.П. Иванилов, Е.М. Столярова – М.: Наука, 1978. – c. 352.
10. Левитский С.М. Излучение электромагнитных волн плазменными воловодами/ С.М. Левитский, Ю.Л. Бурыкин / Радиотехника и электроника, т. 18, № 12, 1973. -С.2642-2644.
11. Тишер Ф. Техника измерений на сверхвысоких частотах. Справочное руководство / Ф. Тишер – пер. Нем. – М.: ГИФМЛ, 1963. – 367с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.