Об’єднання результатів одномірної оптимальної фільтрації при напівкаузальній та некаузальній обробці гаусовських однорідних зображень
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.77-83Ключові слова:
напівкаузальна фільтрація зображень, некаузальна фільтрація зображень, об’єднання оцінок, випадкове полеАнотація
Синтезовано лінійні алгоритми об’єднання результатів одномірної оптимальної фільтрації при напівкаузальній та некаузальній обробці гаусовських однорідних зображень. Розроблені алгоритми реалізуються в два етапи. На першому етапі виконується одномірна калманівська фільтрація спостережень гаусовського однорідного зображення вздовж кожної із координат, що приймаються до розгляду. На другому етапі виконується об’єднання оцінок, які розраховуються на першому етапі. Аналіз розроблених алгоритмів виконаний на модельному прикладі за допомогою статистичного моделювання на ЕОМ. Проведено порівняння розроблених алгоритмів з відомими алгоритмами. Приведені характеристики точності оцінок, які обчислюються за допомогою розроблених алгоритмів при напівкаузальній та некаузальній обробці гаусовських однорідних зображенень.Посилання
Грузман И.С., Микерин В.И., Спектор А.А. Двухэтапная фильтрация изображений на основе использования ограниченных данных.//Радиотехника и электроника. − 1995. − Вып. − 5. − С.817−822.
Вишневый С.В., Жук С.Я. Алгоритм объединения результатов одномерной оптимальной фильтрации при обработке изображений.//Вісник НТУУ ″КПІ″ Серія – Радіотехніка. Радіоапаратобудування. − Вип. − 40. − С.55−60.
Жук С.Я. Методы оптимизации дискретных динамических систем со случайной структурой / Монография. К.: НТУУ «КПИ», 2008. − 232с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.