Моделювання та дослідження хаотичної системи Реслера з допомогою програмних середовищ LabView і MultiSim
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2014.59.21-28Ключові слова:
хаос, керування, система, Реслер, LabView, MultiSimАнотація
У роботі представлений програмний інтерфейс, що був розроблений в програмному середовищі LabView. Він дає змогу генерувати та досліджувати хаотичну систему Реслера. Представлено часовий розподіл трьох хаотичних координат та спектральний аналіз. Також приведено значення змінних, при яких генеруються різноперіодні (керовані) хаотичні атрактори системи Реслера. Створений програмний інтерфейс демонструє маскування та розшифрування інформаційного носія хаотичною системою Реслера. За допомогою програмного середовища MultiSim проведено схемотехнічний аналіз генератора, що реалізує хаотичну систему Реслера. Змодельована схема генератора підтверджує відповідність схемотехнічного рішення математичному апарату, що описує хаотичну систему Реслера.Посилання
Gleison F. V. Amaral, Letellier C. and Aguirre L. A. (2006) Piecewise affine models of chaotic attractors: The Rossler and Lorenz systems. Chaos: An Interdisciplinary Journal of Nonlinear Science. Vol. 16, Is. 1, 013115.
Kushnir M., Galiuk S., Rusyn V., Kosovan G. and Vovchuk D. (2014) Computer modeling of information properties of deterministic chaos. Chaotic Modeling and Simulation International Conference (CHAOS2014), pp. 265-276.
Aceng Sambas, Mada Sanjaya, Mustafa Mamat, Halimatussadiyah (2013) Design and analysis bidirectional chaotic synchronization of Rossler circuit and its application for secure communication. Appl. Math. Sci., Vol. 7, No. 1-4, pp. 11-21.
Aceng Sambas, Mada Sanjaya WS and Halimatussadiyah (2012) Unidirectional Chaotic Synchronization of Rossler Circuit and Its Application for Secure Communication. WSEAS Transactions on Systems, Vol. 11, Is. 9, pp. 506-515.
Rössler O.E. (1976) An equation for continuous chaos. Physics Letters A, Vol. 57, No. 5, pp 397-398.
Rusyn V. B. (2013) Modelyuvannya systemy maskuvannya ta rozshyfruvannya informacijnogo nosiya xaotychnoyu systemoyu Reslera za dopomogoyu programnogo seredovyshha LABVIEW. Informacijno-vymiryuvalni texnologiyi ta systemy, Kyyiv, p. 46.
Ott E., Grebogi C. and Yorke J. A. (1990) Controlling chaos. Phys. Rev. Lett., Vol. 64, pp 1196-1199.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.