Методи експертного оцінювання споживчих властивостей РЕЗ.
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.84-94Ключові слова:
радіоелектронний засіб, експертний метод, експертне оцінювання, експертна комісія, коефіцієнт конкордації, метод Дельфі.Анотація
Розглянуто доцільність застосування та етапи експертного оцінювання, умови використання експертного методу, вимоги до складу експертної комісії та критерії кваліфікації експерта. Надано визначення коефіцієнта конкордації для узгодженості думок експертів та його розрахунок. Проаналізовано застосування метода Дельфі, якщо ступінь узгодженості суджень експертів є незадовільною. Розглянуто методи експертного оцінювання споживчих властивостей радіоелектронного засобу на різних стадіях його життєвого циклу за методикою та способом проведення експертизи (безпосереднє вимірювання, ранжирування, співставлення).
Посилання
Саати Т. Метод оценивания иерархий. М.: Радио и свіязь, 1993. – 357 с.
Орлов А. И. Экспертные оценки. М.: ИВСТЭ, 2002. – 498 с.
Панкова Л. А., Петровский А. М., Шнейдерман М. В. Организация експертиз и аналіз экспертной информации. – М.ˆНаука, 1984. – 120 с.
Сидельников Ю. В. Теорія и организация експертного прогнозирования. М.: Знание, 1990. – 196 с.
Муромцев Д. Ю. Тюрин И. В. Управление качеством электронных средств Тамбов: Изд. Тамбовского гос. ун-та. 2007. 57 с.
Романов В. Н. Теория измерений. Методы обработки результатов измерений. –Спб.: СЗТУ. 2006. – 127 с.
Орлов А. И. Нечисловая статистика. М.: МЗ-Пресс. 2004, 516 с.
Романов В. Н. Теория измерений. Основы теории точности средств измерений. –Спб.: СЗТУ. 2006. – 163 с.
Орлов А. И. Вероятностные модели объектов нечисловой природы. // Заводская лаборатория. 1995. Т. 61. - № 5, с. 41-51.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.