Розсіювання електромагнітних хвиль на планарних решітках діелектричних резонаторів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.46.35-40Ключові слова:
електромагнітні хвилі, розсіювання, діелектричний резонатор, антенна решіткаАнотація
Наведено результати чисельного рішення задачі розсіювання плоских електромагнітних хвиль у відкритому просторі на планарній решітці цилінд-ричних діелектричних резонаторів (ДР). Кожен з резонаторів решітки збуджується на основному азимутально-однорідному коливанні магнітного типу. Розглянуто зага-льні закономірності просторового розподілу розсіяного поля в дальній зоні. Досліджено умови виникнення некласичного розсіювання, що відхиляється від законів Снеллиуса. Показана можливість застосування плоских решіток ДР як частотно-селективних відбиваючих поверхонь. Вперше передбачено існування "тіньового" пелюстка розсіяного поля, що характеризується зниженою щільністю потоку потужності сумарного поля в хвильовій зоніПосилання
Трубин А.А. Рассеяние электромагнитных волн на плоской квадратной решетке цилиндрических диэлектрических резонаторов // СВЧ-техника и телекоммуникационные технологии. Севастополь. 2009, с. 405-407.
Трубин А.А. Рассеяние электромагнитных волн на системах связанных диэлектрических резонаторов // Радиоэлектроника, №2, 1997, с. 35-42.
Трубін О.О., Шмиглюк Г.С. Моделювання параметрів антенної решітки на циліндричних діелектричних резонаторах // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. - 2006. - № 33. - С. 101-108.
Трубин А.А. Исследование характеристик излучения дискового диэлектрического резонатора // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування, - 1984. - № 21, - с. 29-33.
Мандельштам Л.И. Полное собрание трудов, Т.5. М.: АН СССР. - 1950. - С. 461 - 467.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.