Оцінка ефективності інформаційно–керуючих систем
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.60-65Ключові слова:
система, інформація, ймовірність, інформаційна спроможність, ефективністьАнотація
В статті розглянуто методику оцінки ефективності інформаційно – керуючих систем (ІКС), яка основується на інформаційно – ймовірнісному підході та принципах макроаналізу. Встановлено основні залежності між ймовірністю виконання поставленої задачі та інформаційною спроможністю ІКС. Враховано залежність між кількістю елементів ІКС, інформаційною спроможністю та коефіцієнтом ефективності витрат. Визначено ефективність ІКС та відносний показник ефективності. Встановлено умови, при яких існує можливість обмінних процедур одних параметрів ІКС на інші. Проаналізовано ефективність ІКС з узгодженими підсистемами та ІКС з головною і забезпечуючими підсистемами. Отримані результати дають можливість формалізувати основні задачі системно – інформаційного аналізу, які пов’язані з оцінкою ефективності. При цьому представляється можливим розглядати частото – квантові характеристики або частото – квантові спроможності та проводити оцінку ефективності і відносного показника ефективності, враховуючи саме такі характеристики системи. Аналіз проведено таким чином, що з’являється можливість оцінити, на скільки реальна система наближена до ідеальної.
Посилання
Шастова Г. А., Коекин А. И. Выбор и оптимизация структуры информационных систем. – М.: Энергия. – 1972. – 256с.
Прохоренко В. А., Смирнов А. Н. Прогнозирование качества систем. – Минск: Наука и техника. 1976. – 200с.
Новицкий П. В. Основы информационной теории измерительных устройств. – М.: Энергия. – 1968. – 248с.
Бычковский В. А. Авиационные системы радиоуправления. – К.: КВВАИУ. – 1985. – 100с.
Бичковський В. О. Редукція моделі системотехнічного комплексу до рівня багатоелементної фізичної системи // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2011. – Вип. 44. – C. 55 – 58.
Ацюковский В. А. Построение систем связей комплексов оборудования летательных аппаратов. – М. : Сов. Радио. – 1974. – 160с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.