Використання прямих об'ємних магнітостатичних хвиль для побудови конвольвера
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.51.122-131Ключові слова:
епітаксіальна феритова плівка, нелінійні властивості, магнітостатичні хвилі, функція згортки сигналів, конвольверАнотація
Показано, що використання прямих об'ємних магнітостатичних хвиль (ПОМСХ) в епітаксіальній феритовій плівці може бути основою побудови конвольвера. В результаті теоретичного аналізу підтверджено, що вихідний сигнал відповідає стислій в часі в два рази (через зустрічний рух хвиль, що несуть сигнали) функції згортки сигналів, що надходять на входи. Визначено вираз для обчислення сигналу згортки, що враховує частотні характеристики намагніченої плівки як хвилеведучої структури, розміри плівки та антени у вигляді прямокутної петлі, індукована напруга в якій відповідає сигналу згортки. Так як для ПОМСХ граничний рівень сигналів, при перевищенні якого виникають нестабільні нелінійні явища, пов'язані з параметричним збудженням обмінних спінових хвиль, високий, можна подавати сигнали більш високого рівня і отримати гарне співвідношення сигнал/шум для сигналу згортки.
Посилання
Daniel D. Stancil , Anil Prabhakar. Spin Waves: Theory and Applications. Springer, 2009, 348 p., ISBN: 0387778640
Balinskiy M.G., Kudinov E.V., Kusch S.N., Starunskiy A.V. Ustroystva na mag-nitostaticheskih volnah i metodyi ih rascheta. Chast 1.: Obzoryi po sudostroitelnoy tehnike. Tsentr. nauchn.- issl.inst. "RUMB", 1991, 67 p.
B. A. Kalinikos, P. A. Kolodin, N. G. Kovshikov, P. Edenhofer, “Spin-wave resonance convolver with broad frequency band”, Digests of INTERMAG’97 Conference, BD-6, New Orleans, Louisiana, USA, April 1-4, 1997.
Gurevich A. G., Melkov G. A. Magnitnyie kolebaniya i volnyi. Moscow, Fizmatlit, 1994, 464 p., ISBN 5-02-014366-9
Natalia Yurchak, Evgeny Kudinov "Application of Geometrical Optics Method for Definition of Influence of Magnetostatic Waves Frequency Dispersion on Radio Impulses Compression". Proceeding of the 1-st International Conference MEMSTECH’2005, 25 – 28 May 2005, Lviv - Polyana, Ukraine, pp. 11-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.