Власні коливання діелектричної кулі покритої квазіодновимерним фотонним кристалом
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.47.19-29Ключові слова:
діелектричний резонатор, власні коливання, добротність, фотонний кристал, інфрачервоний диапазон довжин хвильАнотація
Приведено результати досліджень параметрів власних коливань діелектричної кулі, поверхня якої покрита багатошарової скінчено-периодичною діелектричною решіткою сферичної форми, що реалізують одновимірний фотонний кристал. Досліджені структури, виконані з матеріалів малої відносної проникності. Установлені умови значного підвищення добротності для коливань електричних та магнітних типів. Відмічена можливість більш значного розрідження спектру спостережуваних частот.
Посилання
Yablonovitch E. Inhibited Spontaneous Emission in Solid-State Physics and Electronics // Physical Review Letters, v. 58. № 20. 1987. – PP. 2059–2062.
Joannopoulos J.D., Johnson S.G., Winn J.N., Meade R.D. Photonic Crystals. Molding the Flow of Light. – Princeton. Princeton University Press, 2008. – 286 p.
Вайнштейн Л.А. Открытые резонаторы и открытые волноводы. – М. : Сов. Радио, 1966. – 475 с.
Нефедов Е.И. Дифракция электромагнитных волн на диэлектрических структурах – М. : Наука, 1979. – 271 с.
Трубин А.А. Резонансные колебания открытых двухслойных сферических структур // Межвед. Тем. Сб. М. : Моск. энерг. ин-т. №48. 1984. С. 33—38.
Ильченко М.Е., Трубин А.А. Электродинамика диэлектрических резонаторов. – Киев. : Наукова думка, 2004. – 265 с.
Справочник по специальным функциям / Под ред. М. Абрамовица и И. Стиган. М.: Наука, 1979. – 830 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.