Комп’ютерне моделювання квантоворозмірних структур в середовищі Matlab
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.46.159-163Ключові слова:
квантоворозмірна структура, однобар’єрна структура, двобар’єрна структура, резонансне тунелювання електронів, наноелектроніка, Matlab.Анотація
Розглянуто особливості комп’ютерного моделюванняквантоворозмірних структур (КРС) в середовищі Matlab. Інтерфейс програми відображає структуру, її модель і характеристику. Такий інтерфейс зручний при проектуванні наноелектронних пристроїв, а також при вивченні їх принципів у навчальномупроцесі. Інтерфейс розроблено на прикладі тришарової КРС, що включає симетричні інесиметричні одно- і двобар’єрні структури та структуру з двоямним потенціалом.Розглянуто приклад аналізу симетричної двобар’єрної структури з несиметричнимибар'єрами. Звернуто увагу на особливості комп’ютерного моделювання КРС, характеристик КРС та параметрів її моделі при резонансному тунелюванні електронів.Посилання
Нелін Є.А. Радіотехнічні та оптичні моделі в наноелектроніці // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка. Радіоапаратобудування. — 2010, № 43. — С. 32-50.
Нелин Е.А. Резонансные параметры двухбарьерных структур // Письма в ЖТФ. — 2009. — Т. 35, вып. 10. — С. 6-11.
Нелин Е.А. Импедансная модель для «барьерных» задач квантовой механики // УФН. — 2007. — Т. 177. — №3. — С. 307-313.
Basdevant J.-L. Lectures on quantum mechanics. - New York: Springer. - 2007. -308 р.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.