Пристрій порівняння світлодіодів за світловим потоком
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.127-135Ключові слова:
світлодіод, вібрація, фотометричний параболічний відбивач, параболічне дзеркало, світловий потік, вібромотор.Анотація
В даній статті представлено простий метод порівняння світлодіодів за світловим потоком та можливу конструкцію установки цього методу. В конструкцію спеціально введено параболічні дзеркала, як направляючі концентратори світлового потоку,та вібромотор з автоматичним керуванням. Біля фокусу одного з дзеркал встановлюють світлодіод, що закріплений на вібромоторі, а на протилежному дзеркалі в фокусі закріплюють фотодетектор. Після ввімкнення вібромотору, вібраційними коливаннями світлодіод в один із моментів суміщається з фокусом параболічного дзеркала. Після чого, світловий потік направляється параболічним дзеркалом на протилежне і збирається в фокусі останнього, де й реєструється фотодетектором. Введена вібрація імітує також багаторазове вимірювання потоку, що економить час на проведення вимірювання.
Посилання
Гуревич М.М. Фотометрия (теория, методы и приборы) 2-е изд., перераб. и доп. Л.: Эпергоатомиздат, 1983.- 272с, ил.
В.Кузьмин, В. Антонов, О. Круглов. «Приборы для измерения оптических параметров и характеристик светлодиодов». «Полупроводниковая светотехника». 2010. №3.
Зареєстрована заявка про створення корисної моделі «Пристрій порівняння світлодіодів за світловим потоком» від 28.02.2010 р.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.