Стохастичні функціональні характеристики радіоелектронних апаратів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.136-147Ключові слова:
фізичні процеси у РЕА, стохастичні диференціальні рівняння, функціональні характеристики.Анотація
Розглянутi моделі фізичних процесів у радіоелектронних апаратах (РЕА) у вигляді стохастичних диференціальних рівнянь. Показано, що всі фізичні процеси у РЕА є стохастичними, а функціональні характеристики апаратів повинні бути представлені функціями з імовірнісними показниками. Наведені стохастичні диференціальні рівняння для електромагнітних, електричних, механічних, теплових процесів та запропоновані методи одержання їх розв’язків на основі детермінованих моделей. Наведені приклади визначення функціональних характеристик за дії механічних та теплових впливів.
Посилання
Эльсгольц Л.Э. Дифференциальные уравнения и вариационное исчисление. М.: Наука, 1982. – 424 с.
Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М. Теоретическая физика. В 10-ти т. Т.1 – Механика –М.: Наука, 1988. – 216 с.
Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М. Теория поля. — Издание 7-е, исправленное. – М.: Наука, 1988. – 512 с.
Тихонов В.И. Статистическая радиотехника. М.: Сов. pадио, 1982. – 624 с.
Лыков А.В. Тепломассообмен (Справочник). 2-e изд., перераб. и доп.– М.: Энергия, 1978. – 480
с.
Бабаков И.М. Теория колебаний: Учеб. пособие для студентов втузов. – М.: Наука, 1968. – 560 с.
Стратонович Р.Л. Нелинейная неравновесная термодинамика. – М.: Наука, 1985 – 478 с.
Кузнецов Д.Ф. Стохастические дифференциальные уравнения: Теория и практика численного решения. – 3-е изд., испр. И доп. – СПб.: СПбГПУ, 2009. – 767 с.
Вентцель Е.С. Теория вероятностей – 8-е изд. – М.: Высш. шк., 2002 – 576 с.
Уваров Б.М. надійність конструкцій чарунок радіоелектронної апаратури за зовнішніх механічних впливів// Вісник НТУУ “КПІ”. Серія радіотехніка, радіоапаратобудування. – 2009. – Вип. 39, с. 91 – 98.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.