Інтерполяція на фіксованому інтервалі дискретнозначної послідовності з випадковою структурою

Автор(и)

  • Д.Х. Ільясова Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
  • С.Я. Жук Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” http://orcid.org/0000-0002-0046-8450

DOI:

https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.71-76

Ключові слова:

інтерполяція, марківська послідовність, максимум апостеріорної ймовірності.

Анотація

Широке використання для опису радіоелектронних систем, що працюють в умовах апріорної невизначеності знаходять дискретнозначні послідовності з випадковою структурою. Враховуючи марківську властивість розширенного процесу, що включає значення дискретнозначної послідовності і тип її структури, отримано оптимальний алгоритм інтерполяції на фіксованому інтервалі дискретнозначної послідовності з випадковою структурою. Даний алгоритм є рекурентним і описує еволюцію сумісної інтерполяційної імовірності розширеного процесу у зворотному часі. Аналіз оптимального алгоритму інтерполяції на фіксованому інтервалі було проведено на прикладі декодування згортального коду шляхом статистичного моделювання на ЕОМ. Для розглянутого прикладу алгоритм інтерполяції зменшує ймовірність бітової помилки у 3-4 рази у порівнянні з алгоритмом фільтрації за рахунок того, що в ньому враховуються всі отримані спостереження. Збільшення статистичного зв’язку між вхідними символами призводить до зменшення бітової помилки як фільтраційного так і інтерполяційного алгоритмів.

Біографії авторів

  • Д.Х. Ільясова, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
    Ільясова Д.Х., магістрант радіотехнічного факультету
  • С.Я. Жук, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
    Жук С.Я., д.т.н., проф. кафедри радіотехнічних пристроїв та систем

Посилання

Жук С.Я. Методы оптимизации дискретных динамических систем со случайной структурой / Монография. К.: НТУУ «КПИ», 2008. -232с.

Моттль ВВ, Мучник ИБ Скрытые марковские модели в структурном анализе сигналов.–М.: Физматлит, 1999, 352 с.

Шпилька О.О., Жук С.Я. Інтерполяційно-фільтровий алгоритм декодування згортальних кодів// Вісник НТУУ «КПІ». Сер.Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2010. - № 40. - C. 50-55.

Завантаження

Номер

Розділ

Телекомунікації, радіолокація і навігація, радіоптика та електроакустика

Як цитувати

“Інтерполяція на фіксованому інтервалі дискретнозначної послідовності з випадковою структурою” (2011) Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування, (45), pp. 71–76. doi:10.20535/RADAP.2011.45.71-76.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

1 2 > >>