Визначення функціонального стану людини за багаторівневим дискретним вейвлет-перетворенням пульсового сигналу
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.75-82Ключові слова:
функціональний стан людини, пульсовий сигнал, дискретне вейвлет-перетворенняАнотація
Проаналізовані можливості багаторівневого дискретного вейвлет-перетворення пульсових коливань для оцінки впливу тестових факторів на функціональний стан людини. Встановлено, що характер вейвлет-коефіцієнтів пульсового сигналу та значення середньоквадратичного їх відхилення дають можливість якісно і кількісно визначити вплив певного тестового фактору на функціональний стан людини, індентифікувати загальні і індивідуально різні для окремих людей тенденції його змін. Це перспективно для діагностики звичок людини, її існування в умовах навколишнього середовища та прогнозування індивідуальної реакції організму на зовнішній вплив.Посилання
Забирник А. В., Култаев А. Ю. Аппаратная пульсовая диагностика: теория и практика. – Х.: Новое слово, 2008. – 116с.
Десова А.А., Брязгунов И.П., Кизева А.Г., Виноградова Е.П. Особености формы и ритмической структуры пульсового сигнала лучевой артерии при артериальной гипертензии в детском и подростковом возрасте// Биомедицинские технологи и радиоэлектроника. 2006. №1-2. С. 59-66.
Астафьева Н. М. Вейвлет-анализ: основы теории и примеры применения. – УФН. 1996. т.166. №11.
Бороноев В. В., Дудин С. А. Критерий оценки функционального состояния внутренних органов по параметрам пульса // Измерительная техника. 1997. №12. С.48-50.
Новиков Л. В. Основы вейвлет-анализа сигналов. – СПб.: 1999.
Бороноев В. В., Лебединцева И. В. Особености вейвлет-образов пульсових сигналов при нарушении функционирования регулирующих систем организма // Успехи современной радиолектроники. 2008. № 2. С. 45-52.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.