Усунення розбіжності розширеного калманівського фільтру для супроводу цілі за даними імпульсно-доплерівської РЛС
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.66-74Ключові слова:
супроводження цілі, імпульсно-доплерiвська РЛС, розширений фільтр Калмана, розбіжністьАнотація
Розширений фільтр Калмана для супроводження цілі за даними імпульсно-доплерівської РЛС часто розходиться, що обумовлює наявність неврахованих помилок, які з'являються в результаті лінеаризації рівняння вимірювання радіальної швидкості. Запропоновано простий спосіб усунення цього явища, який полягає в збільшенні дисперсії помилки вимірювань радіальної швидкості на величину, пропорційну дисперсії помилки її екстраполяції. Значення коефіцієнту пропорційності визначається за допомогою статистичного моделювання шляхом перевірки статистичної гіпотези про гаусівський закон розподілу помилок оцінки вектора параметрів руху цілі. Аналіз способу виконано на прикладі супроводження цілі за даними імпульсно-доплерівської РЛС в декартовій системі координат за допомогою статистичного моделювання.
Посилання
Duan Z. Sequential Nonlinear Tracking Filter with Range-rate easurements in Spherical Coordinates / Zhansheng Duan, Chongzhao Han, X. Rong Li // IEEE Trans. Aerospace and Electronic Systems.— 2007.— Vol. 43.— no.1.— pp. 239-250.
Жук С.Я. Адаптивная фильтрация параметров движения маневрирующего объекта в прямоугольной системе координат / С.Я. Жук, В.И. Кожешкурт, В.В. Юзефович // Реєстрація, зберігання і обробка даних.— 2009.— Т.11.— No2.— С.12— 24.
Сейдж Э. Теория оценивания и ее применение в связи и управлении / Э. Сейдж, Дж. Мелс / Пер. с англ. / Под ред. проф. Б. Р. Левина. — М.: Связь, 1976.— 496 с.
Информационные технологии в радиотехнических системах : учеб. пособие для вузов / [Васин В.А., Власов И.Б., Егоров Ю.М. и др.]; под ред. И.Б. Федоров.— М.: Издво МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2003.— 671 с. — ISBN 5-7038-2263-7.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.