Параметри протоколів МДКН-ВК при розв’язанні конфліктів на фізичному рівні
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2019.79.55-59Ключові слова:
випадковий множинний доступ, МДКН-ВК, розв’язання конфліктів на фізичному рівні, теорія багатокористувацького детектування, системи масового обслуговуванняАнотація
На теперішній час глобальне зростання потреб у зв’язку змушує нас більш ефективно використовувати частотний спектр. Розвиток систем зв’язку потребує збільшення пропускних спроможностей, при цьому частотний спектр обмежений, що не дозволить збільшувати ширину каналу чи їх кількість. Якщо зробити припущення, що на одній частоті існує можливість передавати одразу декілька взаємозаважаючих сигналів, то виникає задача розділення цих сигналів. Очевидно, що складність процедур демодуляції суттєво зросте в порівнянні з класичними. Тому необхідно з’ясувати, чи буде виправданим таке зростання складності. Щоб відповісти на це питання, необхідно визначити – як збільшиться пропускна спроможність деякої системи зв’язку з випадковим множинним доступом, де можливе кратне повторне використання частотного ресурсу. Для дослідження оберемо протоколи множинного доступу з контролем несівної, що набули широкого поширення в пакетних мережах за їх вдале поєднання відносної простоти алгоритмів доступу та досить високої ефективності. Метою дослідження є визначення основних характеристик різновидів протоколів множинного доступу з контролем несівної та виявленням конфліктів за додаткових припущень про розв’язання конфліктів на фізичному рівні. Були одержані параметри протоколів множинного доступу з контролем несівної та виявленням конфліктів за додаткових припущень про їх розв’язання на фізичному рівні. Показано, що в порівнянні з класичним протоколом за припущення про розв’язання парних конфліктів на фізичному рівні суттєво підвищується пропускна спроможність системи зв’язку з таким протоколом доступу. Наведені результати порівняння. Одержані результати дозволяють стверджувати про доцільність впровадження в демодулятори перспективних приймальних пристроїв алгоритмів розв’язання конфліктів на фізичному рівні як таких, що характеризуються відносно невеликою складністю.
Посилання
Verdu S. (1998) Multiuser Detection, Cambridge University Press, 474 p.
Lupas R. and Verdu S. (1989) Linear multiuser detectors for synchronous code-division multiple-access channels. IEEE Transactions on Information Theory, Vol. 35, Iss. 1, pp. 123-136. DOI: 10.1109/18.42183
Ageev D.V. (1935) Osnovyi teorii lineynoy selektsii, Nauchno-tehnicheskiy sbornik, Iss. 10, pp. 8-28.
Borisov Yu. and Penin P. (1967) Osnovyi mnogokanalnoy peredachi informatsii, Moskva, Svyaz, 435 s.
Burachenko D. (1990) Optimalnoe razdelenie tsifrovyih signalov mnogihpolzovateley v liniyah i setyah svyazi v usloviyah pomeh. Leningrad: VAS, 302 p.
Bobrovskiy V. (2007) Mnogopolzovatelskoe detektirovanie. Ulyanovsk: Vektor-S, 348 s.
Yerokhin V. F. and Peleshok Y. V. (2016) Mathematical model сoherent demodulation of synchronous mutually nonorthogonal digital signals with minimum frequency-shift keying, Visnyk NTUU KPI Seriia - Radiotekhnika Radioaparatobuduvannia, Iss. 64, pp. 41-50. doi: 10.20535/RADAP.2016.64.41-50.
Klyuev V.F. (2015) Issledovanie optimal'nykh kogerentnykh demodulyatorov AM i ChM signalov [The study of optimal coherent demodulators AM and FM signals], Nizhniy Novgorod, 20 p.
Gerasimenko E. S. (2017) Algorithm for digital coherent demodulation of phase-shift keyed signals and its characteristics, Vestnik of Voronezh Institute of the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation, no. 1, pp. 137-143.
Glushkov A.N. and Gerasimenko E.S. (2017) Algorithm of digital coherent demodulation of binary signals with differential phase keying and its interference immunity
Vestnik Voronezhskogo gosudarstvennogo tekhnicheskogo universiteta, No. 5, pp. 70-74.
Sboyev R.Yu., Polyakova A.S. and Yerokhin V.F. (2018) Asymptotic analysis of the random multiple access protocol ``Nonpersistent CSMA-CD'' with pairwise conflicts resolving at the physical layer, Problemy teplekomunikatsii, 3p.
Nazarov A.A. (1991) Asimptoticheskiy analiz markoviziruemyih sistem, Tomsk, TGU, 158 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.