Виникнення і розвиток наукового методу
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.48.205-212Ключові слова:
науковий метод, наука, природознавство, експеримент, гіпотеза, закон, теоріяАнотація
У статті представлена коротка історія виникнення і розвитку наукового методу пізнання природи від прадавніх часів до наших днів. Відмічено, що він складався протягом довгого часу і лише в кінці XVII ст. придбав всі свої основні характеристикі. Саме з того часу починається історія науки в повному розумінні цього слова. Підкреслено, що успіхи сучасного природознавства свідчать про ефективність наукового методу пізнання.Посилання
Большая Советская Энциклопедия / третье издание / Под ред. А.М. Прохорова. – М.: Наука, 1971. – т.24
Поппер Карл. Предположения и опровержения: Рост научного знания / Пер. с англ. А.Л. Никифорова, Г.А. Новичковой. — М.: ООО «Издательство АСТ», ЗАО НПП «Ермак», 2004. – 638с.
Кохановский В.П. Философия для аспирантов: учебное пособие / 2-е изд. – Ростов на Д. : Феникс, 2003. – 448 с.
Бэкон Роджер. Избранное / Под ред. И. В. Лупандина — М.: Издательство Францисканцев, 2005. – 480 с.
Бэкон Роджер. Зеркало алхимии / Пер. с лат. В. Н. Морозова / Вестник Ленинградского государственного университета им. А. С. Пушкина. Серия философия. — 2009. — № 4. Т.2. — С. 74—76.
Кенигсбергер Г. Средневековая Европа — М.: Весь Мир, 1987. — 374 с.
Гуревич А.Я. История Средних веков / Гуревич А. Я., Харитонович Д. Э. / 2-е изд. — М.: МБА, 2008. – 320 с.
Гуревич А. Я. Средневековье как тип культуры / Антропология культуры. — М.: ОГИ, 2002. — В. 1. — С. 39-55.
История средних веков / Под ред. С. П. Карпова. В 2 тт — 4-е изд. — М.: Издательство Московского университета, «Высшая школа», 2003. – 248 с.
Кузанский Н. Об ученом незнании./ Соч. в 2-х т. – М.: Наука, 1979. — Т.1. — С. 50— 58, 64— 88.
Николай Кузанский. Избранные философские сочинения / Пер. с лат. / Под ред. С. А. Лопашова. – М.: Наука, 1937. – 208 с.
Бэкон Роджер. Введение к трактату псевдо-Аристотеля «Тайная тайных» / Пер. с лат. А. Г. Вашестова / Герметизм, магия, натурфилософия в европейской культуре XIII—XIX вв. – М., 1999. – С. 44 – 69.
Кулигин В. А., Кулигина Г. А., Корнева М. В. Физика и философия физики / Статья депонирована в ВИНИТИ 26.03.2001, № 729 / Воронеж, 2001. – 50 с.
Избранные диалоги Платона. / Под общ. ред. В. Асмуса и А. Егунова. – М.: Художественная литература, 1965. – 248с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.