Застосування генетичних алгоритмів для оптимізації параметрів режекторних фільтрів на діелектричних резонаторах
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.45.95-99Ключові слова:
оптимізація, режекторний фільтр, діелектричний резонатор, генетичний алгоритмАнотація
Запропоновано програму по оптимізації амплітудної характеристики чотирьох резонаторного режекторного фільтру, яка являється функцією восьми змінних. Надано результати розрахунків для фільтрів з найменшою та найбільшою смугами частот. Прийнятну характеристику вдалось отримати для фільтрів з відносною смугою запирання від 0.9% до 1.8%. Отримані результати наведено на графіках. Час, відведений на оптимізацію амплітудної характеристики чотирьохрезонаторного режекторного фільтру, порівняно з часом оптимізації трьохрезонаторного смугового фільтру, зріс приблизно в 10 разів. Зроблено висновок про доцільність застосування генетичних алгоритмів для інших подібних задач.
Посилання
М. Е. Ильченко, А. А. Трубин Электродинамика диэлектрических резонаторов. - К. : 2004. 264 с.
Сабанин В. Р., Смирнов Н. И., Репин А. И. Модифицированный генетический алгоритм для задач оптимизации в управлении // Exponenta Pro. Математика в приложениях. 2004. № 3-4. С. 78-85.
Трубин А.А., Моховиков А.С. Оптимизация Амплитудно-частотной характеристики трехзвенного полосового фильтра на диэлектрических резонаторах с помощью генетического алгоритма // Вісник Національного технічного університету України «КПІ» Серія Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2010. - №40. - С. 82-87.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.