Реалізація декодера Вітербі на FPGA для систем супутникового зв’язку
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.49.71-76Ключові слова:
ПЛІС, пряме виправлення помилок, декодер Вітербі, трейліс діаграмаАнотація
Згорткове кодування і декодування за допомогою алгоритму Вітербі – це потужний метод корекції помилок. В цій статті представлений короткий опис реалізації декодера Вітербі на FPGA на мові опису апаратури Verilog для системи бездротового зв’язку Thuraya. Головна ідея цього проекту- оптимізація ресурсів при реалізації декодера на ПЛІС платформі. В цьому проекті декодер Вітербі реалізовано на FPGA фірми Altera Cyclone III. Параметри коду: кодове обмеження - 5, швидкість кодування - 1/4. Декодер Вітербі може працювати на частоті 90 МГц.
Посилання
Бернард Скляр. Цифровая связь. М., Вильямс,2007
Дж. Кларк, мл., Дж. Кейн. Кодирование с исправлением ошибок в системах цифровой связи. М. : Радио и связь, 1987
Стешенко В.Б., Петров А.В. Апаратнная реализация декодера Витерби
Hema. S, Suresh Babu. V., Ramesh P. FPGA Implementation of Viterbi Decoder.
Milos Pilipovic, Marija Tadic. FPGA Implementation of Soft Input Viterbi Decoder for CDMA2000 System.
Behzad Momahed Heravi, Bahram Honary. Multi-rate Parameterized Viterbi Decoding for Partial Reconfiguration.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.