Умовна деконволюція в області трансформант Фур’є. Побудова оберненої матриці деградації образу
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.21-29Ключові слова:
реставрація образу, перетворення Адамара, умовна деконволюція, точність, символьні методи, обернення матриціАнотація
В статті запропоновано алгоритм символьного формування матриці кратного перетворення для приведення матриці параметрів фільтра, який корегує спотворений образ (деградований за рахунок неточковості імпульсної характеристики вхідного пристрою), до діагонального вигляду. Це, в свою чергу, дозволяє легко знайти зворотну матрицю параметрів корегуючого фільтра, що забезпечує можливість реалізувати реставрацію образів за методом умовної деконволюції в базисі перетворення Адамара. Використання символьних залежностей при формуванні матриць з урахуванням їх жорсткої структури дозволяє значно скоротити кількість арифметичних операцій при програмній реалізації алгоритмів методу та підвищити точність обчислень. Внаслідок використання запропонованого методу обернення матриці корекції, метод стає конкурентоспроможним (за швидкодією) з методом умовної деконволюції в області перетворення Фур’є. На відміну від базису перетворення Фур’є розв’язання задачі умовної деконволюції в базисі перетворення Адамара для сигналів, які мають розриви першого роду (скоки), є більш прийнятним, оскільки самі функції Адамара є скоковими.
Посилання
Jan Jiří Číslicovafiltrace, Analŷzaarestauracesignlů / VUTvBRNĔ, 1997, 438 s.
Рибін О.І.Реставрація образів методом умовної деконволюції в області просторових частот / О.І. Рибін, В.Ю. Корольов // Вісник Технічного університету Поділля.– 2000. – C. 145 – 147.
Рыбин А.И. Реставрация образов в частотной области методом взвешенной фильтрации / А.И. Рыбин, В.Ю. Королев // Радиоэлектроника. – 2001. – №4. – С. 51 – 56 (Изв. вузов).
Рибін О.І. Реставрація образів за методом умовної деконволюції в області трансформант перетворення Адамара/ О.І. Рибін, Н.О. Іванюк // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2011. – №46.– С. 51 – 58.
Рибін О.І.Умовна деконволюція в області трансформант Фур’є. Побудова матриці деградації образу / О.І. Рибін, Н.О. Іванюк // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2011. – №47. – С. 30 – 41.
Рибін О.І. Аналіз лінійних систем в області трансформант кратного перетворення EIWAL / О.І. Рибін, А.П. Ткачук // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2006. – №33. – С.31 – 38.
Рибін О.І. Аналіз лінійних систем з використанням кратних перетворень / О.І. Рибін, Ю.Х. Ніжебецька, І.О. Рибіна // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2010. – №40. – С. 5 – 11.
Рибіна І.О. Аналіз лінійних систем з використанням кратних перетворень шляхом розкладу реакції системи в ряд Тейлора / І.О. Рибіна, О.Я. Вівчарик, О.А. Якубенко // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2011. – №44. –С.37–48.
Рибін О.І. Алгоритми побудови матриці деградації образу з використанням дискретного перетворення Адамара/ О.І. Рибін, Н.О. Іванюк // Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування. – 2012. – №49. – С. 18–32.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.