Визначення показників надійності в системах автоматизованого проектування радіоелектронних пристроїв
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2012.50.36-46Ключові слова:
розрахунок теплового режиму, блок, чарунка, мікрозбірка, математична модель, показник надійностіАнотація
Розглянуті проблеми розрахунку показників надійності пристроїв радіоелектронної апаратури, які визначаються тепловими режимами. Показано, що такі розрахунки повинні базуватися на методах визначення температур окремих складників електронної структури радіоелектронного пристрою (РТП). Розглянуті методи розрахунків теплових режимів електронних блоків, чарунок, мікрозбірок. Для усереднених температур чарунок у блоці можуть бути використані аналітичні моделі; для розрахунку температур електрорадіоелементів (ЕРЕ) на пластині чарунки запропонована система рівнянь теплообміну; для розрахунку температур мікрозбірки — аналітичне рішення. Визначені аналітичні математичні моделі для розрахунків показників надійності ЕРЕ та всього РТП.
Посилання
ДСТУ 2860-94. Надійність техніки.Терміни та визначення.
ДСТУ 2992-96. Вироби електронної техніки. Методи розрахунку надійності.
Стрельников В.П. Оценка и прогнозирование надежности электронных элементов и систем / В. П. Стрельников, А. В. Федухин. – К. : Логос, 2002. – 486 c.
Стрельников В.П. Оценка ресурса изделий электронной техники // Математичні машини та системи, 2004. – № 2. – С. 121 – 129.
Прытков С.Ф., Горбачева В.М., Мартынова М.Н., Петров Г.А. Надежность электрорадиоизделий / Справочник. – МО РФ и НИИ “Электронстандарт”. – 2004. – 620 c.
MilitaryHandBook. Reliability prediction of electronic equipment. – Mil-Hdbk-217F. 1991. – 285 c.
Уваров Б.М.,Зіньковський Ю.Ф. Оптимізація теплових режимів та надійності конструкцій радіоелектронних засобів з імовірнісними характеристиками – К. : ”Корнійчук”. – 2011. – 248 с.
Дульнев Г.Н., Парфенов В.Г., Сигалов А.В. Методы расчета теплового режима приборов. – М. : Радио и свіязь. – 1990. – 312 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.