Безпровідні мережі. Стандарт ZigBee (на прикладі продукції Atmel)
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.157-165Ключові слова:
передача даних, безпровідні комп’ютерні мережі, стандарти безпровідних мережАнотація
В даній роботі розглядається стан та перспективи розвитку безпровідних радіоприймачів та радіопередавачів, які використовують стандарт ZigBee. Специфікація ZigBee розроблена на базі міжнародного стандарту IEEE 802.15.4 для створення недорогих безпровідних мереж передачі невеликих об'ємів даних з низьким енергоспоживанням. Основна особливість технології ZigBee полягає в тому, що вона при відносно невисокому енергоспоживанні підтримує не тільки прості топології безпровідного зв'язку, але і складні безпровідні мережі. Найкраще ZigBee підтримується продукцією компанії Atmel. Застосовується у системах промислового контролю, у медичному устаткуванні, інтегрується у системи автоматизації виробничих процесів.Посилання
Б. Сидоренко. Продукция компании Atmel для беспроводных сетей IEEE 802.15.4/ ZigBee/6loWPAN // Электроника. – 2009.-№4. –С. 70-77.
Mark A. Hanson, Harry C. Powell Jr. Body area sensor networks: challenges and opportunities. // IEEE Computer. – 2009.-№2. –pp. 58-62.
Alan Taylor. Next-gen 3G/4G/LTE base station platforms. // Electronic Products. –2010.-№2. –pp. 34-42.
Sixto Ortiz Jr. Body IEEE 802.11n: The Road Ahead. // IEEE Computer. – 2009.-№7. –pp. 13-15.
Неплохов А.Г. Технологии безопасности – 2010 // Системы безопасности. –2010.-№2. –С. 106–109.
Офіційний сайт компанії Atmel. http://www.atmel.com
V.Korbel, S.Janes. Interesting applications of Atmel AVR microcontrollers // Digital System Design. –2009. –pp. 499-506.
Othman, A.K. Lee, K.M. Zen, H. Zainal. Wireless sensor networks for swift bird farms monitoring. // Ultra Modern Telecommunications & Workshops. –2009. –pp. 1-7.
Jianming Liao, Yu Liu. Distributed flowmeter data acquisition system based on WirelessHART networks. // Apperceiving Computing and Intelligence Analysis –2009. –pp. 383-386.
Радіотрансивер Chipcon’s SmartRF.//www-inst.eecs.berkeley.edu/~cs150/Documents/CC2420.pdf
Радіотрансивер Freescale MC1320x.
http://cache.freescale.com/files/wireless_comm/doc/fact_sheet/MC1320X24GZFS.pdf
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.