Порівняльний аналіз методів тестування програмного забезпечення радіоелектронних засобів
DOI:
https://doi.org/10.20535/RADAP.2011.44.58-67Ключові слова:
програмний продукт, тестування програм, якість програм, надійність радіоелектронних засобівАнотація
Проведено аналіз понять якості та надійності програмних продуктів, що є складовою частиною радіоелектронних засобів. Наведені основні методи тестування програмних продуктів, що використовуються під час проектування апаратно-програмних комплексів з метою забезпечення їх якості та надійності. Розглянуто тестування за методологією "чорного ящика" та "білого ящика", методи інтеграційного тестування "знизу-вверх" та "зверху вниз", а також різні модифікації цих методів. Наведені ефективні критерії, що дозволяють здійснювати вибір методів тестування програм з урахуванням як їх структури, так і відповідних організаційних та фінансових чинників, що впливають на якість реалізації процесу проектування.
Посилання
Майерс Г. Надежность программного обеспечения. - М.: Мир, 1980.
Ван Тассел Д. Стиль, разработка, эффективность, отладка и испытание программ. - М. : Мир, 1985.
Фокс Дж. Программное обеспечение и его разработка. - М. : Мир, 1985.
Жоголев Е.А. Введение в технологию программирования. - М.: "ДИАЛОГ-МГУ", 1994.
Майерс Г. Искусство тестирования программ. - М.: Финансы и статистика, 1982.
Котляров В.П. Основы тестирования программного обеспечения. Интернет-университет информационных технологий – INTUIT.ru, 2006 г.
Смагин В.А., Солдатенко В.С., Кузнецов В.В. Моделирование и обеспечение надёжности программных средств – СПб.: ВИКУ им. А.Ф. Можайского, 1999.
Канер Ф.Н. Тестирование программного обеспечения. М. :, Изд. "ДиаСофт", 2000, 378 с.
Бахтизин В. В., Глухова Л. А. Стандартизация и сертификация программного обеспечения — Минск: БГУИР, 2006. — 200 с.
Калбертсон Р., Браун К., Кобб Г. Быстрое тестирование: Изд. дом "Вильямс" / Сер. ин-та качества программного обеспечения — 374с.
Синицын С. В., Налютин Н. Ю. Верификация программного обеспечения. — М. : БИНОМ, 2008. — 368 c.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у нашому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована нашим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у нашому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення рукопису роботи авторами в мережі Інтернет (наприклад, на arXiv.org або на особистих веб-сайтах). Причому рукописи статей можуть бути розміщенні у відкритих архівах як до подання рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання. Це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії, позитивно позначається на оперативності ознайомлення наукової спільноти з результатами Ваших досліджень і як наслідок на динаміці цитування вже опублікованої у журналі роботи. Детальніше про це: The Effect of Open Access.